wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Rodzina 500 +”: Złóż wniosek do końca czerwca, by mieć ciągłość świadczenia

Wnioski na program 500+. Jakie są terminy?

31 maja br. zakończył się poprzedni okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500+”, a wypłaty były realizowane na podstawie wcześniej złożonych wniosków. Aby otrzymywać świadczenie w nowym okresie, od czerwca 2021 roku do maja 2022 r., należy złożyć nowy wniosek.

Reklama

– Czerwiec to ostatni miesiąc na złożenie wniosku, jeśli chcemy zachować ciągłość świadczenia – mówi Andrzej Mańkowski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Osoby, które złożą wniosek w tym miesiącu, będą miały wypłacone świadczenie do 31 sierpnia, ale jeszcze z wyrównaniem za czerwiec. Natomiast rodzice, którzy złożą wnioski w późniejszym czasie, oczywiście otrzymają 500+, jednak wypłacane od miesiąca, w którym zostanie złożony wniosek.

Termin złożenia wniosków i termin wypłaty świadczenia

  • od 1 czerwca do 30 czerwca 2021 r. – wypłata świadczenia z wyrównaniem za czerwiec nastąpi do 31 sierpnia
  • od 1 lipca do 31 lipca 2021 r. – wypłata świadczenia nastąpi do 30 września 2021 r. (ale już bez wyrównania za czerwiec)
  • od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2021 r. – wypłata świadczenia nastąpi do 31 października 2021 r. (ale już bez wyrównania za czerwiec i lipiec)

Forma składania wniosków

– Zachęcamy do skorzystania najbezpieczniejszej i najszybszej drogi złożenia wniosku – formy elektronicznej. Można to zrobić przez portal Empatia, PUE ZUS i bankowość elektroniczną. Dotychczas, korzystając tylko z formy – mówi Andrzej Mańkowski, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. – Złożenie wniosku w ten sposób zagwarantuje szybkie załatwienie sprawy i zapewnienie ciągłości świadczenia w czerwcu, a przede wszystkim zagwarantuje bezpieczeństwo – dodaje.

Wnioski można składać drogą elektroniczną:

lub drogą tradycyjną, osobiście lub listownie:

  • Biuro Obsługi Klienta Działu Świadczeń MOPS, budynek GRAFIT, ul. Namysłowska 8.

Godziny pracy BOK i kontakt

Biuro Obsługi Klienta Działu Świadczeń na ul. Namysłowskiej 8 czynne jest:

  • poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. 7.30-15.00
  • czwartek w godz. 7.30-16.30 

Dział obsługuje tylko mieszkańców Wrocławia. We wniosku warto podać adres e-mail oraz telefon kontaktowy, by ułatwić kontakt pracownikowi prowadzącemu sprawę.

Kontakt:

Program Rodzina 500+ to program rządowy, prowadzony od 2016 roku, oficjalnie mający na celu poprawę sytuacji demograficznej, redukcję ubóstwa wśród najmłodszych i inwestycję w rodzinę. W ramach programu rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na dziecko (do 18 roku życia). Informator 500+ dostępny na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina/materialy-informacyjne

W ramach programu "Rodzina 500+" rodzinom z dziećmi na utrzymaniu przysługuje świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na każde dziecko, które nie ukończyło jeszcze 18. roku życia. Od 1 lipca 2019 r. świadczenie to przysługuje na wszystkie dzieci bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę. We Wrocławiu korzysta z niego około 77 tys. rodzin, a wsparcie trafia do 107 tys. dzieci, w łącznej kwocie 53,5 mln zł.

Aktualnie złożono 67 tysięcy wniosków o wypłatę 500+ na kolejny rok.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama