4. Program Mozart: Wiedza naukowców inspiruje rozwój przedsiębiorstw
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu archiwum UE Wrocław
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Program Mozart pomaga w nawiązaniu współpracy naukowców i przedsiębiorców. Na ich relacji zyskuje także miasto.

Organizatorem programu Mozart jest Prezydent Wrocławia, a za realizację zadania odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi (Wrocławskie Centrum Akademickie) w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

W programie „Mozart” udział biorą przedsiębiorcy w partnerstwie z naukowcami. Przez rok za pracę tych ostatnich na rzecz firm płaci miasto Wrocław.

W programie Mozart chodzi o to, żeby wrocławscy naukowcy mogli wykorzystać swoją wiedzę dla rozwoju wrocławskich przedsiębiorców
Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego

Sprawdzeni partnerzy

W ciągu dziesięciu edycji programu Mozart zrealizowanych zostało blisko trzysta partnerstw. Wśród uczestników są naukowcy i przedsiębiorcy, którzy już kilkukrotnie korzystali z oferty WCA.

Dr Daniel Borowiak z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu specjalizuje się w pomiarach komputerowych i sterowaniu. – Fakt, że za pracę naukowca płaci organizator program ułatwia namówienie przedsiębiorcę do współpracy – mówi dr Borowiak. – Jedną z korzyści jakie wnoszę z tej relacji jest satysfakcja, że moja wiedza jest wykorzystywana.

Korzyści przedsiębiorców mają jeszcze bardziej konkretny wymiar. Henryk Wojciechowski z ERG Zakłady Usług Technicznych s.c. przyznaje, że efektem współpracy z naukowcem był wzrost liczby sprzętu opracowywanego przez jego firmę. – Ilość przyrządów jest większa, przez co musieliśmy zmienić siedzibę na większą.

Szczegółowe informacje o programie Mozart na stronie Wrocławskiego Centrum Akademickiego.