wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Prognoza pogody na długi weekend

Pogoda w czasie długiego, sierpniowego weekendu na pewno nie będzie nas rozpieszczać. W sobotę i w niedzielę nastąpi ochłodzenie, temperatura maksymalna nie przekroczy 21 stopni Celsjusza, przewidywane są również przelotne opady. Na lepszą i bardziej letnią aurę możemy liczyć od poniedziałku.

Reklama

Długi weekend przywita nas nieco chłodniejszą i gorszą pogodą. Po ostatnich cieplejszch dniach, w sobotę przyjdzie ochłodzenie, a na niebie pojawi się więcej chmur. W sobotę we Wrocławiu słupki rtęci wskażą 20 stopni, zachmurzenie będzie umiarkowane i duże. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Podobna aura zapowiada się w niedzielę, 13. sierpnia. Ciśnienie nieco wzrośnie, barometry wskażą 1020 hPa. Temperatura maksymalna wyniesie 21 stopni Celsjusza, wiać będzie również słabiej z północnego-zachodu. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę może przelotnie padać deszcz.

W poniedziałek przyjdzie ocieplenie

Od poniedziałku na szczęście przyjdzie ocieplenie i zarówno pierwszy dzień nowego tygodnia, jak i świąteczny wtorek zapowiadają się na ciepłe, pogodne dni. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, temp. maksymalna wyniesie od 22 stopni w poniedziałek do 25 we wtorek. Ciśnienie wzrośnie i wyniesie 1025 hPa.

- Z jednej strony pierwsza część długiego weekendu na pewno nie zaoferuje nam pięknej pogody, a na bardziej słoneczne dni musimy poczekać przynajmniej do poniedziałku. Z drugiej cały długi weekend nie będzie obfitował w gwałtowne zjawiska, których w ostatnim czasie nie brakowało. Od soboty nie przewidujemy burz, co na pewno należy zaliczyć na duży plus - wyjaśnia Edyta Socha, dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama