wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. W przyszłym tygodniu uczniowie z Wrocławia napiszą próbne matury [PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁY]
Próbne matury odbędą się we wrześniu i w grudniu. Na zdjęciu: uczniowie liceum piszący w klasie egzaminy. fot. Tomasz Hołod / archiwum wroclaw.pl
Próbne matury odbędą się we wrześniu i w grudniu. Na zdjęciu: uczniowie liceum piszący w klasie egzaminy.

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała harmonogram próbnych egzaminów maturalnych. Uczniowie napiszą je w dwóch terminach – we wrześniu i w grudniu. Testy diagnostyczne mają sprawdzić poziom umiejętności zdających i umożliwić im zapoznanie się z nową formułą. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny. Zobacz szczegóły.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Próbne matury – pierwszy termin

Zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbne egzaminy maturalne z przedmiotów obowiązkowych (na poziomie podstawowym), które odbędą się:

  • 28 września br. (środa), godz. 9:00 – język polski (czas trwania: 240 minut)
  • 29 września br. (czwartek), godz. 9:00 – matematyka (czas trwania: 180 minut)
  • 30 września br. (piątek), godz. 9:00 – języki obce nowożytne, tj. język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski (czas trwania: 120 minut)

– Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone nastronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz na stronachinternetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w dniu, w którym będzieprzeprowadzany test z danego przedmiotu, o godz. 9:00, tak aby umożliwić wzięcie udziałuw badaniu diagnostycznym absolwentom oraz uczniom, którzy z różnych względów nie będąmogli uczestniczyć w diagnozie w szkole – czytamy w komunikacie CKE.

Arkusze rozwiązane przez uczniów sprawdzać będą nauczyciele w szkołach, do których uczęszczają. 

Próbne matury – drugi termin

Od 12 do 22 grudnia br. Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni kolejny pakiet materiałów do przeprowadzenia testu diagnostycznego z wszystkich przedmiotów na wszystkich poziomach (podstawowym, rozszerzonym, dwujęzycznym).

Szczegółowy harmonogram grudniowej diagnozy zostanie opublikowany w listopadzie.

Próbne matury nie powinny być oceniane, a przeprowadzane wyłącznie w celu informacyjnym (zapoznanie się z nowym arkuszem) i diagnostycznym (sprawdzenie wiadomości i umiejętności uczniów). 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl