wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Prezydent Rafał Dutkiewicz na Wigilii z dyrektorami gimnazjów

Choć do świąt pozostały jeszcze dwa tygodnie, prezydent Rafał Dutkiewicz wraz żoną Anną spotkali się w poniedziałek (12 grudnia) z dyrektorami wrocławskich gimnazjów na uroczystości wigilijnej w Gimnazjum nr 1 przy ul. Jeleniej. 

Reklama

Spotkanie ma związek z planowanymi zmianami w szkolnictwie i likwidacją gimnazjów.

– Cieszę się, że spotykam się państwem, choć to może trochę stypę przypomina – nawiązał do likwidacji gimnazjów Rafał Dutkiewicz, co dyrektorzy, mimo wszystko skwitowali uśmiechem. Jednak od razu podkreślił: – Wszyscy we Wrocławiu wiedzą, że nasze gimnazja mają bardzo wysoki poziom, a Polska zajmuje wysokie miejsce w rankingach wyników gimnazjalistów – dodał prezydent. Zanim złożył dyrektorom życzenia z okazji nadchodzących świąt, wspomniał jeszcze o wręczeniu Europejskich Nagród Filmowych, o spotkaniu z Wimem Wendersem i Piercem Brosnanem. – Wyjeżdżali zachwyceni Wrocławiem – opowiadał Rafał Dutkiewicz.    

Oprócz prezydenta z pedagogami spotkali się też Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miejskim, Marcin Urban, skarbnik miejski, oraz Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miejskiej. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama