wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Premiery kinowe 1 września

Długo oczekiwany, choć nieco rozczarowujący nowy film Sofii Coppoli „Na pokuszenie”, przepiękna egzotyczna „Tanna” o Romeu i Julii z wulkanicznej wyspy, ale też „Bracia Lumière” o znakomitych twórcach kina. Będzie się działo.

Reklama

1. Na pokuszenie

Na pokuszenie

Dramat / Wojenny / Dramat wojenny non-fiction
Termin od 31 sierpnia 2017 do 7 września 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Nowy film Sofii Coppoli, będący remake'em „Oszukanego” z Clintem Eastwoodem w roli głównej. W nowej wersji męską rolę zagrał Colin Farrell, a treść zainteresuje gustujących w ciekawych klimatach i w filmach kostiumowych. Oto rannego żołnierza (okres wojny secesyjnej) znajduje w lesie podopieczna działającej wciąż ekskluzywnej pensji dla panien. Teraz mieszka w niej zaledwie kilka uczennic i nauczycielki (Kirsten Dunst, Nicole Kidman). Pojawienie się mężczyzny w kobiecym świecie rozpala namiętności i prowokuje nieoczekiwany zwrot akcji. Nagroda za reżyserię w Cannes i świetne role (zwłaszcza Nicole Kidman jako kostycznej przełożonej) oraz subtelny humor scenariusza Coppoli. Propozycja do przemyślenia, choć poprzednia wersja z Eastwoodem wydawala się jednak ciekawsza.

2. Tanna

Tanna

Dramat / Inne
Termin od 31 sierpnia 2017 do 7 września 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Niemal szekspirowska historia o Romeo i Julii, ale tym razem osadzona w realiach wioski na wyspie wulkanicznej, gdzie dziewczyna nie może wyjść za ukochanego, bo w plemiennych zasadach wyraźnie zaznaczono, że liczą się aranżowane związki gwarantujące wspólnocie bezpieczeństwo.

3. Renegaci

Renegaci

Thriller / Inne
Termin od 1 września 2017 do 7 września 2017

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Wojenny łup leżący, jak gdyby nigdy nic, na dnie jeziora i gotowa na wszystko drużyna nieudaczników, którzy koniecznie chcą go zdobyć plus oscarowy J.K.Simmons jako ich przełożony (niestety także nie grzeszący zbytnią inteligencją).

4. Odwet

Odwet

Dramat / Inne
Termin od 1 września 2017 do 7 września 2017

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Inteligentny film dla nastolatków z bardzo dobrym scenariuszem, w którym wiarygodnie pokazany został problem prześladowania w szkole, kłopotów z rodzicami, próby zdobycia akceptacji wśród rówieśników i pierwsza miłość. Tim trenuje biegi na 800m, podobnie jak Jeff, który Tima szczerze nienawidzi i zrobi wszystko, by go wykluczyć z grona zawodników. Tim postanawia jednak pokazać na co go stać. Wziąć odwet za wszelkie szykany.

5. Bracia Lumière

Bracia Lumiere

Dokument / Inne
Termin od 31 sierpnia 2017 do 7 września 2017

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

W 1895 roku zmieniła się historia świata, bo z fabryki Lumière w Lyonie wyszły robotnice. Ten obraz obejrzeli widzowie na całym świecie, a bracia Lumière, autorzy pierwszego filmu oświecili wszystkich.W pieknym filmie, hołdzie dla ojców kina, Thierry Frémaux – dyrektor Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytut Lumière w Lyonie przybliżają okoliczności, w jakich doszło do powstania pierwszych filmów.

6. Habit i zbroja

Habit i zbroja

Dokument / Historyczny
Termin od 1 września 2017 do 7 września 2017

Miejsce Helios Magnolia Park

Zobacz

Narratorem filmu jest amerykański aktor Stacy Keach, a produkcja przywodzi na myśl filmy spod znaku Discovery albo BBC. „Habit i zbroja” ze scescenariuszem Pawła Pitery i Jana Wróbla to historia 300 lat, od XIII do XVI wieku i dzieje państwa zakonnego oraz Rzeczypospolitej. Wszystko pokazane jako gra strategiczna, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne.

7. Super Spark: Gwiezdna misja

Super Spark: Gwiezdna misja (dubbing)

Animacja / Inne
Termin od 1 września 2017 do 7 września 2017

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Bajka z drugim dnem, bo nieprzypadkowo mamy tu planetę, na którą napada zły Zhong, a film był produkowany m.in. przez Koreę Południową. Złe moce może pokonać wybraniec. Nie będzie miał łatwego zadania, ale spotka po drodze wielu sprzymierzeńców gotowych mu pomóc.

8. O czym szumi las

O czym szumi las (dubbing)

Animacja / Inne
Termin od 1 września 2017 do 7 września 2017

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

„Zawsze tak było – jeden zjada, a drugi jest zjadany” – o tej najważniejsze zasadzie muszą pamiętać mieszkańcy Zwierzolasu, czyli myszki, wiewiórki, ptaki, zwłaszcza gdy w pobliżu grasuje lis Rudolf. Po jego kolejnym ataku zwierzątka postanawiają zadbać o siebie i ustanowić prawo, które będzie je chroniło przed byciem zjedzonym. Wszystkiemu przewodzi Leon Myszomędrek. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama