wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Powstanie Wrocławskie Centrum Badawcze WRoclaw Concept

Kampus Politechniki Wrocławskiej, fot. Tomasz Walków

Rektorzy pięciu wrocławskich uczelni akademickich oraz saksońska minister ds. nauki i sztuki zawarli w poniedziałek 9 lipca umowę o powołaniu Wrocławskiego Centrum Badawczego WRocław Concept (WRC). Nowa instytucja ma zwiększyć udział naukowców z Polski i Niemiec w programach badawczo-rozwojowych oraz wzmocnić transfer wiedzy do gospodarki.

Reklama

Podpisanie umowy o powołaniu Wrocław Concept to punkt kulminacyjny wizyty we Wrocławiu Saksońskiej Krajowej Minister ds. nauki i sztuki dr Evy-Marii Stange.

Do umowy, będącej wspólną inicjatywą wyższych uczelni z Wrocławia, Drezna i Saksonii, przystąpiły: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny  oraz Uniwersytet Medyczny. Porozumienie podpisali rektorzy uczelni.

Wrocławskie Centrum Badawcze WRoclaw Concept (WRC) ma monitorować skuteczność oddziaływania badań i nauki na rozwój Dolnego Śląska i Saksonii oraz wzmocnić aktywność i udział partnerów porozumienia w krajowych i międzynarodowych programach badawczo-rozwojowych, transfer wiedzy i osiągnieć naukowych do gospodarki regionalnej i europejskiej, przede wszystkim z rejonów przygranicznych – Saksonii i Brandenburgii.

Podczas dwudniowej wizyty w stolicy Dolnego Śląska (9-10 lipca)  minister dr Eva-Maria Stange ma w planach także m.in. spotkania na uczelniach, rozmowy z przedstawicielami innych instytucji badawczych oraz rektorami uczelni ze Śląska i Opola, a także zwiedzanie Pawilonu Czterech Kopuł.

PWr/wca

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama