4. Bądź eko nad rzeką

Na terenach nadrzecznych, w miejscach najbardziej uczęszczanych przez wrocławian pojawią się w najbliższych dniach pojemniki na odpady.

To kontynuacja akcji sprzątania wałów nad Odrą i terenów zielonych, która zakończyła się 25 kwietnia. Akcję przeprowadzili z okazji przypadającego na 22 kwietnia Dnia Ziemi uczniowie dwudziestu wrocławskich szkół podstawowych i średnich. Około 1500 uczniów sprzątało i segregowało śmieci z ogólnodostępnych terenów nadrzecznych i zielonych w granicach miasta. W akcję zaangażowała się spółka Ekosystem dając worki do segregacji, rękawiczki i ulotki informacyjne dotyczące segregacji oraz odbierając zebrane śmieci.

Dla spacerowiczów, rowerzystów i biegaczy

– Chcąc wesprzeć mieszkańców oraz środowisko i kontynuując akcję, jeszcze przed rozpoczęciem długiego majowego weekendu podstawimy 27 pojemników na różnego rodzaju odpady w najbardziej uczęszczanych przez wrocławian miejscach – informuje Anna Bytońska, rzeczniczka prasowa Ekosystemu.

Pojemniki zostaną ustawione w następujących miejscach:

• 3 zestawy od mostu Trzebnickiego w stronę Mostów Warszawskich - brzeg od strony parku Jana Kasprowicza
  • 3 zestawy od mostów Warszawskich do mostów Jagiellońskich (Grobla Karłowicko-Rędzińska)
  • 3 zestawy wzdłuż Grobli Szczytnicko-Bartoszowickiej  - od plaży na tyłach Ogrodu Zoologicznego do  ul. J.J. Urbańskiego).

W zestawie znajdują się 3 pojemniki: na odpady zmieszane, szkło i tworzywa sztuczne (opakowania).

– Prosimy mieszkańców, aby korzystali z pojemników i wyrzucali tam śmieci. Wyrzucanie śmieci w miejscu do tego nieprzeznaczonym jest nie tylko łamaniem przepisów, ale przyczynia się także do degradacji środowiska – uprzedza Anna Bytońska.

I przypomina, że za utrzymanie czystości i porządku na swoim terenie, zgodnie z przepisami, odpowiada właściciel lub zarządca.

elg