wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Awaria sieci gazowej na Popowicach. Podjęto decyzję o ewakuacji kilkudziesięciu osób. Awaria usunięta

Awaria sieci gazowej na Popowicach. Podjęto decyzję o ewakuacji kilkudziesięciu osób. Awaria usunięta

Błażej Organisty, Paweł Szeremeta,

Wyciek gazu miał miejsce przy ul. Marcina Lutra fot. Oleksandr Poliakovsky
Wyciek gazu miał miejsce przy ul. Marcina Lutra

Dziś przed południem operator koparki uszkodził sieć gazową średniego ciśnienia biegnącą przy gazociągu w ulicy Marcina Lutra na wrocławskich Popowicach. Dyrekcja pobliskiego ośrodka szkolno-wychowawczego podjęła decyzję o ewakuacji 30 osób. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trwa usuwanie awarii.

Reklama

Operator koparki uszkodził sieć gazową podczas prac ziemnych, które prowadził niedaleko Niepublicznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego (prowadzonego przez Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji im. ks. Marcina Lutra). Jak informuje Wojciech Jabłoński z policji wrocławskiej, dyrekcja ośrodka podjęła decyzję o ewakuacji 30 osób: dzieci i pracowników.

Układaliśmy kostkę, a za nami operator koparki wykopywał stary korzeń dębu. Gdy się z nim uporał, w pewnym momencie wystrzelił gaz. Dobrze że był blisko pan inwestor, który od razu zareagował. Podbiegłem do niego i zapytałem go, czy w takiej sytuacji nie należałoby powiadomić ludzi z naprzeciwka, którzy mieszkają po drugiej stronie ulicy. Następnie wezwaliśmy służby i zablokowaliśmy ulicę, czekając na nie
opowiada portalowi wroclaw.pl jeden z robotników, świadek zdarzenia

– Został uszkodzony upust w trakcie wykonywania prac niwelacyjnych tego terenu. Chcieliśmy wyrównać teren. Miała tam być trawa – mówi nam kierownik budowy. – Po chwili nastąpił wyciek gazu. Ciśnienie było dość duże, ale powiadomiłem wszystkie służby. To szczęście, że nikomu się nic nie stało. To jest dla mnie najważniejsze. Wszystko zostało już zabezpieczone i trwają prace naprawcze – dodaje.

Policjanci wstrzymali ruch na ulicy Marcina Lutra z uwagi na potencjalne zagrożenie. — Teraz na miejscu jest bezpiecznie, sytuacja jest opanowana — uspokaja Wojciech Jabłoński. — Ustalamy dokładną przyczynę awarii. Operator koparki był trzeźwy. Na razie nie wiemy, kiedy wznowimy ruch na ulicy — dodaje.

Galeria zdjęć

Na miejscu interweniowało także pięć zastępów straży pożarnej oraz pogotowie gazowe.

Od rzecznika prasowego Polskiej Spółki Gazownictwa, Grzegorza Cendrowskiego, dowiadujemy się, że uszkodzeniu nie uległ gazociąg, tylko armatura towarzysząca, a konkretnie sieć gazowa średniego ciśnienia. Dostawa gazu, zapobiegawczo, została wstrzymana tylko do budynków ośrodka, z którego ewakuowano dzieci i pracowników.

Technicy powinni naprawić sieć do godz. 17.00.

Po godzinie 17 Waldemar Forysiak, rzecznik Straży Miejskiej Wrocławia przekazał informację, że awaria została usunięta i przy ul. M. Lutra wszystko wróciło do normy. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl