wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Policja zatrzymała wandala, który zniszczył przejście świdnickie

Pomóż zatrzymać tego wandala

Podejrzany o zniszczenie przejścia podziemnego we Wrocławiu zatrzymany. Wandal przyznał się do zarzuconych czynów. Straty, jakie spowodował, szacowane są na 45 tysięcy złotych. Pomocne w ujęciu wandala okazały się nagrania z monitoringu.

Reklama

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie schodów i elewacji w nowo wyremontowanym przejściu podziemnym w centrum miasta. Sprawca stoczył po schodach jedną z granitowych kul znajdujących się na deptaku.

Zatrzymany to 41-letni mieszkaniec Wrocławia. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło 31 sierpnia 2016 roku, około godz. 3.40 w nocy. Pomocne w ujęciu wandala okazały się nagrania z monitoringu. Po ich opublikowaniu w mediach funkcjonariusze odebrali od mieszkańców kilka informacji. To właśnie jedna z nich po zweryfikowaniu, doprowadziła ich do 41 latka. Mężczyzna przyznał się zarzucanych mu czynów. Nie potrafił jednak wytłumaczyć dlaczego to zrobił. Twierdził, że był wtedy pod wpływem alkoholu. Wrocławianin już usłyszał zarzuty. Grozi mu 5 lat za kratami.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama