wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pomiędzy Stadionem Wrocław a Ślęzą powstaje plac zabaw

Już niebawem chętnie odwiedzane przez spacerowiczów tereny zielone pomiędzy Ślęzą a Stadionem Wrocław zyskają atrakcje dla dzieci i ich opiekunów. Do jesieni powstanie tam plac zabaw, który będzie przystosowany dla młodszych dzieci. W kolejnych latach z terenu rekreacyjno-sportowego skorzystają także starsze dzieci.

Reklama

Tereny zielone pomiędzy Ślęzą a Stadionem Wrocław zyskają niezwykłe atrakcje dla najmłodszych dzieci i z pewnością staną się jeszcze częściej odwiedzane, niż dotychczas.

Do jesieni pojawią się tam m.in. huśtawki (podwójna dla małych i starszych dzieci oraz bocianie gniazdo), piaskownica, bujak, tablica rysunkowa i drabinki, a trzeba zaznaczyć, że to tylko pierwszy etap inwestycji, który powstaje także z myślą o pobliskim przedszkolu. Choć dostęp do placu zabaw będą mieli wszyscy mieszkańcy miasta. Teren zabawowy zostanie wybudowany na bezpiecznej nawierzchni EPDM. 

W kolejnych latach na wspomnianym terenie pojawią się także zabawki dla dzieci starszych, czyli urządzenia sportowe, tak aby najmłodsi mogli w pełni zadbać o swoją kondycję fizyczną. W ramach już planowanych prac ma zostać przygotowana nawierzchnia trawiasta pod boisko do piłki nożnej.

Całość będzie ogrodzona. Na początek wykonawca wykorzysta istniejące ogrodzenie, jednak w przyszłości zostanie zastąpione nowym. 

Oczywiście, plac zabaw będzie wyposażony także w elementy małej architektury, czyli ławki, kosze na śmieci, a także w specjalną tablicę informacyjną.

Wartość prac w ramach I etapu wyniesie około 600 tysięcy złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama