wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Politechnika: Liceum Akademickie przyjmie więcej uczniów

Serowiec, siedziba Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej

Do Licem Akademickiego przy Politechnice Wrocławskiej przyjętych zostanie w tym roku nawet 130 osób.

Reklama

Do tej pory do klas gimnazjalnych i licealnych w Zespole Szkół Akademickich przy Politechnice Wrocławskiej przyjmowano co roku po ok. 75 osób, z których tworzono po trzy równoległe klasy. W tym roku naboru do gimnazjum nie będzie - to efekt zmian w systemie edukacji. Gimnazjum nie znika, przez kolejne dwa lata będzie wygaszane.

Za to rozrośnie się liceum ogólnokształcące. W tym roku przyjętych zostanie 130 osób. To o około 50 młodych ludzi więcej niż do tej pory. - Ale nie powiększymy klas, nadal będzie w nich po 25-26 uczniów. Po prostu powstaną kolejne dwie klasy pierwsze - mówi Agnieszka Niczewska, rzeczniczka prasowa Politechniki Wrocławskiej.

Rozbudowa Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego to nie tylko wynik likwidacji gimnazjum. - Około 70 procent pierwszych absolwentów naszego gimnazjum chce kontynuować naukę w naszym liceum. A my nie chcemy ograniczać się do naszych uczniów, czekamy na utalentowanych młodych ludzi po innych gimnazjach - mówi Agnieszka Niczewska.

Oczywiście, absolwentów Akademickiego Gimnazjum obowiązywać będą takie same warunki rekrutacji jak innych uczniów.

Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej istnieje od września 2014 roku. Gimnazjum i liceum zajmują trzecie i czwarte piętro Serowca. W programie duży nacisk kładzie się na nauki ścisłe, matematykę, fizykę, chemię i specjalności pokrewne, oraz na naukę języków obcych. Część zajęć odbywa się w uczelnianych pracowniach i prowadzą je m.in. wykładowcy Politechniki Wrocławskiej. O  jedno miejsce w Liceum Akademickich zabiega zwykle 3-4 kandydatów.

W drugiej połowie marca w Zespole Szkół Akademickich planowane są „drzwi otwarte”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama