wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Politechnika: Firmy szukają inżynierów

fot. Krzysztof Mazur/pwr

Podczas dwudniowych targów oferty pracy i praktyk zawodowych przedstawi ponad 70 firm. – To targi pracy nie tylko dla informatyków, ale także dla inżynierów wielu innych specjalności - podkreśla Biuro Karier Politechniki Wrocławskiej, organizator imprezy.

Reklama

To kolejna edycja targów pracy i praktyk Campus Recruitment. Dwudniowe wydarzenie (21-22 marca) podzielono na dwie wyraźne części. We wtorek w budynku C-13 swoje oferty przedstawiały tylko firmy z branży IT. Wśród nich były m.in. Accenture, Atos, Capgemini, Delphi, 3M, Nokia. We Wrocławiu swoje biura i laboratoria uruchamia coraz więcej światowych koncernów, które oferują prace informatykom i programistom.

Jednak organizatorom imprezy zależało na tym, aby targi były okazją na pokazanie się firmom i koncernom poszukujących wykształconych inżynierów innych specjalności. Dlatego dzień  drugi Campus Recruitment (22 marca) wypełnią prezentacje ok. 40 firm i koncernów m.in. z branży budowlanej, inżynierii środowiska, chemicznej, automotive i finansowej. Wśród nich są światowe marki, m.in. Amazon, PGNiG, Purina, Sitech, Toyota, Volkswagen, UTC Aerospace Systems).

Podczas targów odwiedzający mają okazję na udział w prelekcjach, konkursach i prezentacjach nowinek technologicznych. W Serowcu będzie można z bliska zobaczyć robota EuGeniusa, stworzonego przez studentów Politechniki Wrocławskiej.

Dariusz Piasecki, dyrektor Biura Karier PWr: - Wszystkie firmy, które zaprosiliśmy na Campus Recruitment, będą rekrutować nowych ludzi. Zadbaliśmy, aby nie doszło do sytuacji, że pracodawca odeśle zainteresowanych jedynie z informacją o tym, czym się zajmuje i zaproszeniem do śledzenia zakładki „Kariera” na swojej stronie internetowej.

Podczas Campus Recruitment studenci (i absolwenci) będą mieli okazję już na miejscu przygotować swoje CV. W Strefie Studenta dowiedzą się, co powinien zawierać dokument, wydrukują go i ozdobią profesjonalnie przygotowanym zdjęciem.

Campus Recruitment w C-13 (Wybrzeże Wyspiańskiego) w środę 22 marca potrwają do godz. 17.

Pwr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama