wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Pokonaj wirusa” – edukacyjny projekt dla wrocławskich przedszkoli

We wrześniu wrocławskie przedszkola zaproszone zostaną do projektu „Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa”. Ma on na celu m.in. przedstawienie dzieciom świata mikroorganizmów oraz ich wpływu na nasze zdrowie – z naciskiem na profilaktykę.

Reklama

Udział w projekcie edukacyjnym „Przez śmiech do wiedzy – Pokonaj wirusa” jest bezpłatny. Zainteresowane nim placówki otrzymają materiały dydaktyczne, pomocne w realizacji zajęć (w placówce oraz on-line) o tematyce związanej z wirusami i bakteriami. Będzie to m.in. trwający ok. 30 min. film „Wycieczka do niewidzialnego świata" oraz gra planszowa „Pokonaj złe bakterie i wirusy”.

– Film ma formę kabaretu, bo uważamy, że przez śmiech łatwiej dotrzeć do najmłodszych. Przedstawia on świat organizmów niewidzialnych gołym okiem, takich jak pantofelki, bakterie czy wirusy. Ponadto, w zabawnej formie przypominamy w nim zasady tak ważnej profilaktyki antywirusowej – mówi Adrian Żórawiński z Wesołego Uniwersytetu. – Z kolei gra zapewni dobrą zabawę dzieciom i pozwoli utrwalić zasady profilaktyki, tak by zrozumiały i chciały je stosować. Już teraz zachęcamy wrocławskie placówki do udziału w naszym projekcie, a lokalne firmy do jego finansowego wsparcia – dodaje.

                   Zwiastun filmu "Wycieczka do niewidzialnego świata"

Terminarz projektu:                                             

  • 7.09.2020 r. do 5.10.2020 r. – zaproszenie placówek oświatowych do współpracy i bezpłatne przekazanie pomocy dydaktycznych
  • 6.10.2020 do 31.12.2020 r. – realizacja projektu 
  • styczeń 2021 r. – podsumowanie projektu

Organizatorem projektu jest Wesoły Uniwersytet. Patronat nad nim objął Departament Edukacji UM we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama