4. Uwaga na upały! Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia i regionu. Wysokie temperatury 14 i 15 sierpnia

Ekstremalnie wysokie temperatury we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. IMGW - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało ostrzeżenie o upałach. Alert obowiązuje od poniedziałku - 14 sierpnia, od godz. 7.30 aż do czwartku, 17 sierpnia, do godz. 19. Sprawdź prognozę pogody na 14 i 15 sierpnia dla Wrocławia, regionu oraz Sudetów i Przedgórza Sudeckiego.

Pogoda we Wrocławiu 14-17 sierpnia. Meteorolodzy ostrzegają przed upałami

Ostrzeżenia meteorologiczne: upał.

• Stopień: 2
  • Prawdopodobieństwo 80%
  • Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.
  • Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Ostrzeżenie jest ważne ważne:

• Od: 2023-08-14 13:00 do: 2023-08-17 19:00.

Pogoda we Wrocławiu 14 sierpnia. Będą upały!

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami duże, a na wschodzie możliwe są zanikające opady deszczu.

Po południu na północnym zachodzie regionu ponowny wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe są przelotne opady deszczu lub burze z opadem do około 10 mm.

- Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy, w czasie burz w porywach do 60 km/h - informuje meteo.imgw.pl.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 18°C do 20°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego 14 sierpnia.

- Po południu na krańcach zachodnich regionu ponowny wzrost zachmurzenia do dużego i tam możliwe są przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy - informuje meteo.imgw.pl.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura wzrastająca od 13°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 15°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy.   W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 17°C do 20°C. Wiatr początkowo umiarkowany, później także dość silny, w porywach do 55 km/h, południowy.

Pogoda we Wrocławiu 15 sierpnia.

- W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 29°C do 32°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy - informuje meteo.imgw.pl.

W nocy zachmurzenie małe, na krańcach zachodnich regionu umiarkowane i tam możliwe są słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 17°C do 19°C. Wiatr słaby, początkowo także umiarkowany, południowy, na zachodzie stopniową skręcający na zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego 15 sierpnia.

W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C do 30°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy.   W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 17°C do 20°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 65 km/h, po południu słabnący do umiarkowanego, południowy.

Temperatura minimalna od 14°C do 17°C. Wiatr słaby, początkowo także umiarkowany, południowy, na zachodzie regionu stopniowo skręcający na zachodni.   W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) temperatura od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.