4. Wraca do nas zima. IMGW ostrzega: w nocy spadnie śnieg (prognoza pogody 17-22.01.23)
Na zdjęciu dziecko lepiące bałwana w Parku Tołpy fot. Tomasz Hołod
Na zdjęciu dziecko lepiące bałwana w Parku Tołpy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu (do 15 cm, w nocy z 17 na 18 stycznia od godz. 2.00 do godz. 18.00, 18 stycznia) w powiatach jaworskim, świdnickim, dzierżoniowskim, ząbkowickim czy kłodzkim. I choć we Wrocławiu w nocy z wtorku na środę popada zdecydowanie mniej śniegu (od 1-5 cm), a temperatura spadnie do -1 stopni Celsjusza, wygląda na to, że zima stopniowo wróci do miasta.

Pogoda we Wrocławiu. Będzie zimniej i spadnie śnieg

W nocy z wtorku 17 stycznia na środę 18 stycznia temperatura wyniesie -1 stopni Celsjusza, a śniegu napada od 1-5 cm.

W środę 18 stycznia, w ciągu dnia, także spadnie śnieg, tym razem bardziej obficie (2-8 cm), temperatura będzie oscylowała wokół 1 stopnia Celsjusza. Natomiast w nocy ze środy 18 stycznia na czwartek 19 stycznia meteorolodzy zapowiadają już -4 stopnie Celsjusza. W czwartek 19 stycznia za dnia prognozowane są 1-2 stopnie Celsjusza, ale sytuacja pogodowa będzie dynamiczna.

Większe opady śniegu w weekend 20-22 stycznia. Uwaga na oblodzenia!

Kolejne opady śniegu (tym razem już na wysokość 10 cm) planowane są już raczej w weekend 20-22 stycznia, ale wtedy temperatura spadnie w nocy do -8 stopni Celsjusza (np. z niedzieli na poniedziałek).

Trzeba pamiętać nie tylko o ciepłych ubraniach, ale też o oblodzeniach na drogach. Warto uważać na chodnikach i jezdniach już w nocy z wtorku 17 stycznia na środę 18 stycznia.