4. Uwaga! Silny wiatr! Zobaczcie prognozę pogody na weekend dla Wrocławia, regionu i Sudetów
Na zdjęciu mężczyzna z parasolem wygiętym przez wiatr, zdjęcie ilustracyjne
shutterstock
Na zdjęciu mężczyzna z parasolem wygiętym przez wiatr, zdjęcie ilustracyjne

Weekend zapowiada się pochmurny i zimny. We Wrocławiu będzie padał deszcz i śnieg, a w górach śnieg, Uważajcie więc na drogach, zwłaszcza wieczorem, bo może być ślisko. Sprawdźcie prognozę pogody na weekend dla Wrocławia, Dolnego Śląska i Sudetów. Oto co przewidują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy (IMGW-PIB).

Pogoda we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku sobota/niedziela 4-5 marca 2023 r.

W dzień zachmurzenie duże. Wystąpią przelotne opady deszczu ze śniegiem, deszczu, krupy śnieżnej, rano i wieczorem także śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami wystąpią opady śniegu, początkowo możliwy także śnieg z deszczem. Temperatura minimalna od -2 C do 0 C. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo w całym regionie, a rano na zachodzie porywisty, zachodni.
Ewa Łapińska, synoptyk dyżurny meteorolog IMGW-PIB

Prognoza pogody dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego sobota/niedziela 4-5 marca 2023 r.

W dzień zachmurzenie duże. Wystąpią przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem i krupy śnieżnej, przejściowo na terenie niżej położonym także deszczu. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura obniżająca się od -5°C rano do około -9°C wieczorem. Wiatr bardzo silny, od 50 km/h do 65 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodować będzie zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami wystąpią opady śniegu - miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu - miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 5 cm. Temperatura obniżająca się od -9°C początkowo do -12°C nad ranem. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i zachodni, powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: IMiGW-PIB