wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 22:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Do Wrocławia wraca zima. Prognoza pogody na weekend [20-22 stycznia 2023]
Na zdjęciu: zima we Wrocławiu fot. Oleksandr Poliakovsky / www.wroclaw.pl
Na zdjęciu: zima we Wrocławiu

Zapowiada się pochmurny i chłodny weekend, a za oknem znowu zrobi się biało. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali komunikat o zagrożeniu meteorologicznym. Kiedy spadnie śnieg? Sprawdźcie prognozę pogody we Wrocławiu na weekend 20-22 stycznia 2023 roku.

Reklama

Pogoda we Wrocławiu – piątek [20 stycznia 2023]

W piątek będzie chłodno i ponuro, ale bez opadów. Termometry pokażą 1 stopień Celsjusza. Ciśnienie 1018 hPa.

Pogoda we Wrocławiu – sobota [21 stycznia 2023]

W sobotę pojawią się intensywne opady śniegu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia, które będzie trwało od soboty do niedzieli (od godz. 7:30 w sobotę do 7:30 w niedzielę). 

Temperatura: 1 stopień Celsjusza. Wiatr: 7.98 m/s. Ciśnienie: 1020 hPa.

Lokalnym zagrożeniem mogą być również marznące opady, dlatego należy zachować szczególną ostrożność zarówno na drogach, jak i chodnikach. Czy miasto jest gotowe do powrotu zimy?

Monitorujemy prognozy pogody i jesteśmy gotowi do kolejnej "akcji zima". Przewidywania meteorologów mówią o możliwych opadach śniegu i spadku temperatury w sobotę i w niedzielę. Patrole naszych wykonawców już w nocy będą na drogach, by móc zapobiegać lub likwidować potencjalną śliskość, szczególnie w tak newralgicznych miejscach, jak mosty czy wiadukty.
Michał Sałkowski, rzecznik prasowy Ekosystemu

 Dysponują także blisko 90 pługosyparkami - 51 jezdniowymi i 35 chodnikowymi. Mają do dyspozycji tony kruszywa oraz chlorku sodu, magnezu czy wapnia. Wszystko po to, by zapobiegać i likwidować gołoledź bądź śliskość na chodnikach, wydzielonych trasach rowerowych oraz ponad 1100 km dróg – dodaje Sałkowski.

Pogoda we Wrocławiu – niedziela [22 stycznia 2023]

Niedziela zapowiada się podobnie – chłodno i pochmurnie. Z samego rana (ok. godz. 6:00) i po południu (ok. godz. 16:00) mogą pojawić się słabe opady śniegu. Na termometrach 1 stopień C. Ciśnienie: 1026 hPa.

Sprawdź szczegółową prognozę pogody we Wrocławiu: Pogoda Wrocław.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl