wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Podziel się jedzeniem – Świąteczna Zbiórka Żywności w ten weekend

Mąka, olej, cukier, przetwory z owoców i warzyw, konserwy i słodycze to najbardziej pożądane produkty, o które proszą organizatorzy Świątecznej Zbiórki Żywności. Zbiórka potrwa w dniach 25-27 listopada. Każdy może pomóc – wystarczy podczas zakupów kupić kilka artykułów więcej i oddać wolontariuszom obecnym w sklepach.  

Reklama

Po raz 20. akcję organizują 32 Banki Żywności. Chodzi o to, aby na święta dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących w Polsce i zapewnić im godne, radosne święta. Akcja ma też uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcić do dzielenia się w miarę swoich możliwości.

Akcja odbywa się w ponad 3000 sklepów spożywczych w niemal 600 miejscowościach na terenie całej Polski. Każdy może stać się darczyńcą! Wystarczy kupić kilka produktów więcej, takich jak mąka, kasza, ryż, olej, konserwy, dżemy czy bakalie i przekazać je wolontariuszom Banków Żywności, którzy zbierają produkty tuż przy sklepowych kasach. Wolonatriusze będą zbierać jedzenie w sklepach wielu rożnych sieci.

To dzięki hojności kupujących, produkty spożywcze zostaną przekazane osobom najbardziej potrzebującym, tak by oni również mogli cieszyć się radością Świąt Bożego Narodzenia. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie.

Podarowane zakupy trafiają najpierw jednak do magazynów Banków Żywności, gdzie zostają posortowane, zważone i policzone przez wolontariuszy. Z magazynów Banków Żywności zostają przekazane lokalnym organizacjom społecznym. Jej odbiorcami są: hospicja, domy samotnej matki, schroniska dla ofiar przemocy, noclegownie dla bezdomnych, jadłodajnie dla ubogich, domy dziecka i świetlice środowiskowe.

Pomoc można też wysyłając charytatywnego sms-a. Więcej na stronie organizatora.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama