Podwórko w centrum miasta przejdzie remont

Podwórko pomiędzy Dolnośląskim Centrum Filmowym a pl. Kościuszki przejdzie gruntowny remont. Zarząd Zasobu Komunalnego rozstrzygnął przetarg na drugi etap jego modernizacji. Koszt prac to blisko pół miliona złotych.

Na podwórku w centrum Wrocławia, należącym do miasta, zostanie przeprowadzony gruntowny remont. Powstanie tam nie tylko droga z nową nawierzchnią i miejscami postojowymi, ale też chodniki. Podwórko zyska również dodatkowe oświetlenie, zieleń oraz elementy małej architektury. Robotnicy przebudują także system zagospodarowania deszczówki.

– Projekt zakłada nasadzenie m.in. nowych krzewów, pnączy i trawników wraz z 3-letnią pielęgnacją. Dodatkowo na podwórku pojawią się nowe ławki i kosze. Uporządkujemy również zasady ruchu i parkowania na podwórkumówi Tomasz Jankowski, rzecznik Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu.

Podwórko pomiędzy Dolnośląskim Centrum Filmowym a pl. Kościuszki, źródło: ZZK

Kolejny etap rewitalizacji

Umowa na realizację prac zostanie podpisana najpóźniej do końca stycznia br. Natomiast wykonawca bedzie miał 7 miesięcy, od momentu podpisania umowy, na ich wykonanie. Przy czym remont ten poprzedzony zostanie pracami archeologicznymi.

– Remont podwórka pomiędzy Dolnośląskim Centrum Filmowym a pl. Kościuszkisię wiązać się będzie m.in. z utrudnieniami w parkowaniu dla mieszkańców. Prosimy o wyrozumiałość w tej kwestii – apeluje Tomasz Jankowski.

Inwestycja kosztować będzie prawie pół miliona złotych.

Prace w ramach tej umowy to drugi etap rewitalizacji tego podwórka. Pierwszy został zrealizowany w 2018 r. Trzeci jest w planach.