wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Wygrajcie podwójne zaproszenia na koncert Radzimira Dębskiego w Hali Stulecia [KONKURS]
Radzimir Dębski dyryguje orkiestrą fot. mat. pras.
Radzimir Dębski dyryguje orkiestrą

Już w środę 29 marca o 19.30 w Hali Stulecia koncert Radzimira Dębskiego „Hommage Krzysztof Penderecki”. Możecie wygrać u nas 5 podwójnych zaproszeń na to wyjątkowe wydarzenie. Konkurs trwa od środy 15 marca od 13.00 do piątku 24 marca do godz. 13.00. Zobaczcie, jak wziąć udział w konkursie.

Reklama

Radzimir Dębski w hołdzie wielkiemu kompozytorowi

Już 29 marca o 19.30 w Hali Stulecia Radzimir Dębski podzieli się efektami wyjątkowego symfonicznego projektu, stworzonego w hołdzie Mistrzowi Krzysztofowi Pendereckiemu. Kompozytor przygotował cykl koncertów z repertuarem muzyki poważnej i wraz z Orkiestrą NFM Filharmonii Wrocławskiej wystąpi dwukrotnie – najpierw w Warszawie, potem we Wrocławiu.

– Czekam na te koncerty od 3 lat. Miały być szansą spotkania i wspólnej pracy z Profesorem, tysiącem pytań i artystycznych poszukiwań, nie umiem więc nawet wytłumaczyć, co oznaczało przedwczesne odejście Profesora i czekanie tych kilku lat w nicości – mówi Radzimir Dębski.

Koncert we Wrocławiu odbędzie się 29 marca i będzie szczególny, bo przypada w trzecią rocznicę śmierci Profesora. Orkiestrą zadyryguje Maciej Tworek, wieloletni asystent Mistrza, we własnych utworach poprowadzi ją Radzimir Dębski. Warto podkreślić, że część z nich została przygotowana przez Dębskiego specjalnie na to wydarzenie i będzie miała swoje prawykonania. Repertuar powstał w porozumieniu z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, które jest partnerem merytorycznym koncertów.

Jak wygrać zaproszenia na koncert Hommage Krzysztof Penderecki

Aby wygrać 5 podwójnych zaproszeń na koncert „Hommage Krzysztof Penderecki” Radzimira Dębskiego z udziałem NFM Filharmonii Wrocławskiej w Hali Stulecia 29 marca, trzeba od środy 15 marca od 13.00 do piątku 24 marca do godz. 13.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy.

W formularzu podajemy imię, nazwisko i kontaktowy numer telefonu. Odpowiadamy też na pytanie, jakie miejsce we Wrocławiu kompozytor Krzysztof Penderecki zawsze odwiedzał podczas wizyty w naszym mieście (i przy okazji uzupełniał swoje zbiory)? Podpowiedź znajdziecie w tekście: Historyczne związki z Wrocławiem. Rozmowa z Krzysztofem Pendereckim.   

Wygrywają 3 pierwsze i 2 ostatnie zgłoszenia. O wygranej poinformujemy mailowo i telefonicznie.

Fill out my online form.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl