wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 10:40

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Pomysł na weekend. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Teatru Muzycznego Capitol [KONKURS]

Pomysł na weekend. Mamy dla Was podwójne zaproszenia do Teatru Muzycznego Capitol [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu aktor w masce z materiału, scena ze spektaklu „Lazarus” fot. Joanna Leja
Na zdjęciu aktor w masce z materiału, scena ze spektaklu „Lazarus”

„Lazarus” we Wrocławskim Teatrze Capitol już w weekend 10-12 maja. Musical wyreżyserował Jan Klata, a jest dziełem Davida Bowie'ego. Możecie wygrać u nas podwójne zaproszenie na spektakle w sobotę 11 i w niedzielę 12 marca. Konkurs trwa od wtorku 7 maja od 17.00 do czwartku 9 maja do godz. 12.00.

Reklama

Spektakl „Lazarus” w Capitolu (11 i 12 maja 2024)

Mamy dla Was 2 podwójne zaproszenia na musical „Lazarus” Davida Bowie'ego w reż. Jana Klaty – jedno na sobotę 11 maja, drugie na niedzielę 12 maja.

„Lazarus”, ostatnie dzieło Davida Bowiego, to musical „porywający, muzycznie głęboki i wzruszający; estetycznie zachwycający; hipnotyzujący; powoduje zawrót głowy; hołd dla giganta popkultury ” – jak pisali po nowojorskiej premierze krytycy.

Realizacja Jana Klaty w Capitolu jest polską prapremierą musicalu. W spektaklu wybrzmiewają największe przeboje Bowiego: m.in. Life on Mars, This is Not America, Absolute Beginners.

Scenariusz Endy Walsha jest sequelem powieści science fiction „Człowiek, który spadł na Ziemię” („The Man Who Fell to Earth”) i filmu z 1976 roku, w którym David Bowie zagrał główną rolę.

Film i książka opowiadają o przedstawicielach obcej cywilizacji, którzy szukają na Ziemi nowego miejsca do życia z powodu suszy, pustoszącej ich macierzystą planetę. Jeden z nich, Thomas Newton, funkcjonując w ludzkim przebraniu, wykorzystuje swoje umiejętności i wiedzę do zdobycia władzy i wpływów, aby umożliwić transport wody na swoją planetę.

Dzięki swoim nadludzkim zdolnościom zdobywa fortunę, ale nabywa też ziemskich przywar: chciwości, egoizmu, popada w alkoholizm. Nie będzie mógł wykonać zadania, z którym przyleciał na Ziemię. W samotności tęskni za utraconą miłością i marzy o powrocie na swoją planetę.

W roli głównej – gościnnie Marcin Czarnik, obok niego w obsadzie: Justyna Antoniak, Klaudia Waszak, Ewa Szlempo-Kruszyńska, Alicja Kalinowska, Magdalena Szczerbowska, Agnieszka Oryńska-Lesicka, Justyna Woźniak, Adrian Kąca, Artur Caturian, Albert Pyśk oraz Cezary Studniak i Konrad Imiela.

Jak wygrać zaproszenia na spektakl w Teatrze Capitol

Aby wygrać podwójne zaproszenie na spektakl w Teatrze Capitol, trzeba od wtorku 7 maja od 17.00 do czwartku 9 maja do godz. 12.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy.

W formularzu podajemy imię, nazwisko i kontaktowy numer telefonu. Odpowiadamy też na pytanie, kto gra główną rolę w musicalu „Lazarus”? Podpowiedź znajdziecie w tekście powyżej.

Wygrywają pierwsza i ostatnia osoba, które udzielą poprawnej odpowiedzi na pytanie. Zwycięzców poinformujemy mailowo. 

Przyjmowanie zgłoszeń zakończone.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl