wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Podaruj pluszowego misia małym pacjentom Przylądka Nadziei

25 listopada, na całym świecie obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” zorganizowała akcję „Podaruj misia pacjentom Przylądka Nadziei”. Organizatorzy chcą, żeby w tym dniu każdy mały pacjent kliniki dostał pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić.

Reklama

Żeby podarować dzieciom miśka i uśmiech, trzeba zrobić trzy proste kroki:

  • Kupić nowego misia dla dziecka chorego na raka
  • Zrobić sobie z nim zdjęcie i wysłać je na stronę: www.dzienmisia.naratunek.org
  • Przesłać misia na adres Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”: ul. Bujwida 42, 50-368 Wrocław

Na koniec, fundacja przekaże przytulanki małym pacjentom Przylądka Nadziei w Dniu Pluszowego Misia, czyli 25 listopada 2016 r.

– Zależy nam na tym, żeby każdy pacjent Przylądka Nadziei dostał pluszaka, do którego będzie mógł się przytulić! Ale chcemy również, żeby dzieci chore na raka zobaczyły, ilu mają Przyjaciół wokół siebie! To dlatego czekamy nie tylko na misie, ale i na zdjęcia wszystkich, którzy kupili przytulanki małym pacjentom. Bardzo ważne jest to, żeby misie były nowe. Pamiętajmy o tym, że dzieci chore na raka mają zwykle bardzo obniżoną odporność, więc nie możemy im przekazywać żadnych używanych zabawek – informują pomysłodawcy.

25 lat pomagają dzieciom

Fundacja „Na ratunek dzieciom z choroba nowotworową” od 25 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tam każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama