wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Bezpłatne przejazdy koleją do Cottbus, Berlina i Zgorzelca na ukraiński paszport
pociąg Kolei Dolnośląskich stojący na peronie, zdjęcie ilustracyjne fot. Koleje Dolnośląskie
pociąg Kolei Dolnośląskich stojący na peronie, zdjęcie ilustracyjne

Uchodźcy jadący przez Wrocław do Niemiec mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów koleją. W ten weekend pociąg z Wrocławia do Berlina odjedzie z Dworca Głównego dwukrotnie – w sobotę i w niedzielę. To pociąg ewakuacyjny, wyłącznie dla uchodźców. Regularnych połączeń do graniczącego Niemcami Zgorzelca jest w ciągu doby więcej.

Reklama

Z Wrocławia do Cottbus i Berlina – „Pociąg do Kultury” stał się pociągiem ewakuacyjnym

Połączenie do stolicy Niemiec znane wrocławianom jako „Pociąg do Kultury”, to wspólna inicjatywa Kolei Dolnośląskich i Deutsche Bahn. Aktualnie funkcjonuje jako pociąg ewakuacyjny. Pociąg nie kursuje codziennie. Na wrocławskim Dworcu Głównym ma jednak pojawić się m.in. w sobotę 11 marca oraz w niedzielę 12 marca. Godziny odjazdów będą wyświetlane na dworcowej tablicy odjazdów.

Pociąg przeznaczony jest wyłącznie dla uchodźców. Do bezpłatnego przejazdu potrzebne jest okazanie dokumentu potwierdzającego obywatelstwo.

W Berlinie sytuacja z miejscami noclegowymi jest trudna. Jak informują wolontariusze projektu „Pociąg do Kultury”, do stolicy Niemiec zawożone są przede wszystkim te osoby, które planują dalszą podróż, np. do Düsseldorfu czy Hannoweru. Znaczną ilością miejsc noclegowych dysponuje natomiast położony na trasie pociągu Cottbus. – Na dworcu w Cottbus znajduje się centrum zarządzania kryzysowego, na uchodźców czekają tam wolontariusze – mówi Ewa Stróżczyńska-Wille z „Pociągu do Kultury”.

Z Wrocławia do Zgorzelca/Görlitz regularnymi połączeniami Kolei Dolnośląskich

Do 13 marca na ukraiński paszport można bezpłatnie korzystać z przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich. Zgodnie z rozkładem jazdy ważnym do 12 marca, bezpośrednie pociągi do granicznego Zgorzelca odjeżdżają z Dworca Głównego codziennie w godzinach: 6.10, 9.45, 11.09, 12.43, 14.43, 16.45, 18.18, 20.47 (pn.-pt. i ndz.), 21.47 (sob.).

Od 13 marca pociągi do Zgorzelca odjeżdżać będą w godzinach: 6.10, 9.41, 12.42, 14.41, 16.42, 18.18, 20.40 (pn.-pt. i ndz.), 21.58 (sob.).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl