wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Pierwszy śnieg na Dolnym Śląsku. „Zima coraz śmielej daje o sobie znać!” Zobacz zdjęcia i wideo
Na zdjęciu śnieg w Karkonoszach. Karkonoski Park Narodowy/Facebook
Na zdjęciu śnieg w Karkonoszach.

„Jak jest zima, to jest śnieg i lód i może być ślisko na szlakach. Bądźcie ostrożni. Z dala od gór może być trudno uwierzyć, że u nas jest zimowo” – czytamy na Facebooku Karkonoskiego Parku Narodowego. Również goprowcy przypominają, żeby przed wyjściem w góry sprawdzać pogodę. W wielu miejscach na Dolnym Śląsku spadł już śnieg. Zobaczcie zdjęcia i wideo.

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Śnieg i zima na Dolnym Śląsku

Zima daje o sobie znać. Po ciepłej jesieni, przyszło ochłodzenie, w wielu miejscach Dolnego Śląska, w tym również we Wrocławiu pojawiły się przymrozki i pierwsze opady śniegu.

- Wbrew pozorom ten przejściowy czas między jesienią i zimą jest bardziej niebezpieczny w górach niż sama zima. Szlaki są przymrożone, kostka brukowa na drodze na Śnieżkę oblodzona, może być bardzo ślisko – mówi Marta Opała z Karkonoskiego Parku Narodowego. – Wybierając się w góry warto już spakować raczki i odpowiednio - na swoje siły - zaplanować wyprawę, pamiętając, że wyciągi zaczną działać dopiero w połowie grudnia. Warto też sprawdzić pogodę przed wyjściem, np. na internetowych kamerkach, ciepło się ubrać, pamiętać o rękawiczkach na zmianę, termosie z herbatą i latarce albo zapasowej baterii do telefonu lub powerbanku, bo teraz szybko robi się ciemno - dodaje.

GOPR Karkonosze: Zima daje o sobie znać!

„Zima coraz śmielej daje o sobie znać! W następnych dniach możemy spodziewać się dalszych spadków temperatur oraz sporadycznych opadów śniegu. Ta tendencja powinna utrzymać się przynajmniej do końca weekendu”.
GOPR Karkonosze na Facebooku

GOPR Karkonosze przypomina turystom o:

 • odpowiednim przygotowaniu sprzętowym przed wyruszeniem w góry,
 • dokładnym zaplanowaniu trasy wycieczki,
 • oszacowaniu przybliżonego czasu potrzebnego na przejście, tak, żeby przed zapadnięciem zmroku być w bezpiecznym miejscu,
 • sprawdzeniu raportów pogodowych,
 • odpowiednim ubiorze, dostosowanym do naszych potrzeb,
 • naładowanym telefonie z wgraną aplikacją RATUNEK oraz numerami ratunkowymi 985 oraz 601 100 300,
 • sprzęcie dodatkowym (raczki turystyczne, kije, mapa, gps, apteczka, latarce czołowej).

„Poruszanie się nawet po często uczęszczanych szlakach ze względu na zmienne warunki atmosferyczne wymaga obecnie dobrego przygotowania kondycyjnego i sprzętowego!” – dodają goprowcy.

A tak wyglądała 17 listopada Polana Jakuszycka:

Z kolei w Czarnej Górze spadł pierwszy śnieg, a armaty śnieżne są już w gotowości. 

Śnieg pojawił się również na Wielkiej Sowie:

„Dzień dobry z Wielkiej Sowy. Myśleliśmy, że będzie w sobotę raczej, ale nie chciał już czekać” - napisali administratorzy profilu Wielka Sowa na Facebooku i pokazali zdjęcie z internetowej kamerki.

Pierwszy śnieg już w Zieleńcu:

„Mamy to! Pierwsza dostawa białego puchu już u nas” - napisali 17 listopada administratorzy profilu facebookowego Zieleniec Sport Arena.

Schronisko Andrzejówka i zima na zdjęciach z kamerki:

„No i mamy pierwszy śnieg. Jak ktoś jeszcze nie wie gdzie podglądać naszą górkę saneczkową, to właśnie tutaj" - czytamy na Facebooku schroniska Andrzejówka, które opublikowało zdjęcie zaśnieżonej okolicy z kamerki internetowej. 

A Wy czekacie już na śnieg we Wrocławiu?

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl