wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Pergola: Przejażdżki, pokazy i spotkania z instruktorami jazdy konnej

Podczas pikniku przy Hali Stulecia Jerzy Sawka zaprezentuje widowiskowe naturalne metody pracy z końmi, fot. WTWK Partynice

Duże i małe konie, a także popisy instruktorów jazdy konnej i woltyżerki oraz trenerów będzie można zobaczyć we wtorek 15 sierpnia na Pergoli przy Hali Stulecia.

Reklama

Konie z Partynic, ich opiekunowie i trenerzy na całe wtorkowe popołudnie przeniosą się w okolice Fontanny Multimedialnej. Impreza promuje Mistrzostwa Europy we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego, które rozpoczynają się czwartek w Strzegomiu.

Przy Hali Stulecia pojawią się instruktorzy z Wyższej Szkółki Jazdy. Z ich pomocą i pod ich fachową opieką najmłodsi miłośnicy koni będą mieli okazję na przejażdżkę na kucach.

Nieco starsi i dorośli będą mogli spróbować swoich sił na monocyklach rozwijających równowagę jeźdźca, na stalowym koniu wyścigowym lub  wziąć udział w „Treningu funkcjonalnym dla jeźdźców" prowadzonym przez instruktorów Wyższej Szkółki Jazdy - Martę Żebrowską i Marcina Wrońskiego.

W programie końskiego pikniku są także specjalistów na co dzień pracujących z końmi. Widowiskowo zapowiadają się pokazy woltyżerki na sztucznym koniu.

Szef Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Jerzy Sawka wraz z Vibrante rasy lusitano przedstawią pracę z koniem metodami naturalnymi. Zjawiskowa Blanka Satora z Hiszpańskiej Szkoły Jazdy pokaże się wszystkim na dostojnym Escudero VII rasy andaluzyjskiej w towarzystwie koni miniaturowych Ciuciu i Moo.

„Gwiazdą” imprezy jest Damar, który wystąpił w ekranizacji „Ogniem i Mieczem” jako koń Bohuna.

Impreza przy Fontannie Multimedialnej planowana jest na wtorek 15 sierpnia w godz. 12-19. Wstęp bezpłatny.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama