wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

„Paczka dla Lwowiaka” już w drodze na Ukrainę

fot. materiały prasowe

Kilka ton żywności, słodyczy, środków czystości, zabawek i środków dezynfekujących wyruszyło z Wrocławia na Ukrainę w ramach akcji „Paczka dla Lwowiaka”

Reklama

„Paczka dla Lwowiaka” to zbiórka najbardziej potrzebnych artykułów dla osób z okolic Lwowa, będących w trudnej sytuacji materialnej – rodzin z dziećmi, seniorów, wychowanków domów dziecka czy pacjentów hospicjum. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane już po raz siódmy. Pierwszy transport z darami na Ukrainę miał miejsce w 2014 roku, jednak wówczas skala akcji była znacznie mniejsza niż teraz. Wszystkie paczki mieściły się wówczas w niewielkim busie. Tym razem w drogę wyruszyła duża ciężarówka w podarunkami od wrocławian.

– W naszą akcję włączyło się wiele wrocławskich szkół i przedszkoli – mówi Justyna Staszak z Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi, organizatora akcji. – Mimo, że obecnie nauka odbywa się zdalnie, uczniowie aktywnie wzięli w niej udział. Dary wrocławian trafią do mieszkańców Lwowa i okolic. Zostaną przekazane m.in. dzieciom z Domowego Hospicjum przy Katedrze Lwowskiej, podopiecznym Domu Miłosierdzia dla Seniorów w Brzuchowicach oraz rodzinom potrzebującym pomocy.

 W tym roku patronat nad przedsięwzięciem objął prezydent Wrocławia.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy się w tę pomoc włączyli i każdego roku wspierają tę piękną akcję. Wrocław i Lwów to miasta partnerskie, które tworzą ludzie empatyczni, z sercem na dłoni – powiedział Jacek Sutryk podczas uroczystej odprawy ciężarówki z darami. - To wielka przyjemność, ale też wielki obowiązek, pomagać sobie nawzajem. Cieszę się, że pandemia nie okazała się tu żadną przeszkodą.

Przed wyjazdem ciężarówkę z darami pobłogosławili duchowni trzech wyznań: rzymskokatolickiego, ewangelickiego i grekokatolickiego.

W tegorocznej akcji udział wzięło wiele instytucji i organizacji m.in. Urząd Miejski Wrocławia, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu, Region Dolny Śląsk NSZZ "Solidarność", 1 KS Ślęza Wrocław oraz Straż Miejska.

Do 15 grudnia wciąż można wpłacać datki z dopiskiem "Pomoc Lwów" - nr konta 49 1020 5242 0000 2902 0118 0504, Fundacja Św. Jadwigi, pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama