wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 16°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

200 tysięcy złotych z licytacji koncertu dla chorych dzieci [ZDJĘCIA]

7. Noworoczny Charytatywny koncert dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Ponad 200 tysięcy złotych tylko z licytacji, a do tego dojdą fundusze z loterii, zbiórki i oczywiście z biletów. 7 Noworoczny Koncert Charytatywny dla Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci już za nami. Był to piękny i... zabawny wieczór. O to zadbali sami pomysłodawcy - kabaret Neonówka.

Reklama

Hitem licytacji okazał się obraz namalowany przez pacjentów po transplantacji ręki. Na pomysł tej akcji wpadli lekarze z Akademickiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej, Monika Pfanhauzer i Adam Domanasiewicz.

Monika wybrała oryginalny obraz Beksińskiego i – za zgodą spadkobierców artysty – na reprodukcji domalowała ludzką dłoń. Całość przeniosła na płótno malarka Wanda Ozierańska. Pomogli jej pacjenci po transplantacji ręki: Damian Szwedo i Piotr Tchórz, bohater pierwszej transplantacji ręki w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. 

Hit licytacji

Podczas koncertu obraz okazał się hitem licytacji i został sprzedany za 51 tysięcy złotych. Szczególne uznanie należy się oczywiście Romanowi Żurkowi, Radkowi Bieleckiemu i Michałowi Gawlińskiemu czyli kabaretowi Neonówka, którzy okazali się „bezlitosnymi” mistrzami licytacji. To właśnie dzięki ich determinacji aukcje przyniosły ponad 200 tysięcy złotych.

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się nieuleczalnie chorymi dziećmi w ich domach. Na całym Dolnym Śląsku. Zapewnia pomoc pielęgniarek, lekarzy, psychologów, sprzęt medyczny i domową rehabilitację. Prowadzi specjalistyczną przychodnię. Pomoc fundacji dla rodzin jest bezpłatna. To możliwe głównie dzięki hojności darczyńców z Wrocławia i Dolnego Śląska.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama