wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ozdobny skwer na Szczepinie gotowy

Ozdobny skwer na Szczepinie, fot. ZZK

Zarząd Zasobu Komunalnego zakończył remont podwórka w obrębie ulic: Braniborskiej, Trzemeskiej, Legnickiej i Dobrej. Teren przeszedł znaczącą metamorfozę i ma nowe funkcje. Prace zrealizowano przy ścisłej współpracy z mieszkańcami.

Reklama

Teren, który do tej pory był klepiskiem z nierównościami, w niespełna 10 miesięcy zyskał nowe funkcje i wygląd. Na podwórku zamontowano oświetlenie, wyremontowano i poszerzono drogę dojazdową. Na placu są miejsca parkingowe dla kilkudziesięciu aut i skwer z zielenią.

– Na podwórzu posadzono kilkanaście drzew głównie graby i śliwowiśnie. To blisko 160 krzewów i ponad tysiąc sztuk roślin wieloletnich, które w pełnej okazałości będziemy mogli podziwiać już wiosną. Co ważne, nawierzchnia na terenie skweru jest przepuszczalna, a nie betonowa – podkreśla Anita Białowąs, dyrektor Zarządu Zasobu Komunalnego we Wrocławiu. – Cieszymy się, że mieszkańcy tej części miasta zyskali funkcjonalną i zieloną przestrzeń – dodaje. 

Tablice upamiętniająca teren dawnej nekropolii

Teren podwórka znajduje się na dawnym Wielkim Cmentarzu, dlatego na skwerze pojawiły się symboliczne płyty. Upamiętniają one miejsce po historycznej nekropolii, która niegdyś była prestiżowym miejscem pochówku zasłużonych obywateli Wrocławia.

Jedna z tablic upamiętniająca teren dawnej nekropolii, fot. ZZK

Zarząd Zasobu Komunalnego na prace remontowe wydał blisko 2 mln zł. Podwórze zagospodarowano w ramach miejskiego Programu Inicjatyw Rad Osiedli.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama