wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Otwarcie Concordia Design na Wyspie Słodowej

Concordia Design we Wrocławiu ma być strefą przyjazną dla przedsiębiorców, artystów i mieszkańców. To nowoczesne centrum kreatywności i biznesu z inkubatorem dla młodych firm i startupów, przestrzenią co-workingową i otwartą strefą kulinarną.

Reklama

Ideą inwestora jest budowanie społeczności Concordii Design w symbiozie z Wyspą Słodową. Projekt architektoniczny przygotowało holenderskie biuro MVRDV, jedna z najlepszych pracowni architektonicznych w Europie. Prace budowlane ruszyły w sierpniu 2018 r. Obiekt został właśnie otwarty.

Fot. J.Leja

 To szczególne miejsce, które powstało dzięki połączeniu zaufania i pasji. Budujemy Wrocław jako miasto otwarte, nowoczesne, ale szanujemy i cenimy sobie historię i wielokulturowe tradycje. To miejsce bardzo szybko stanie się wizytówką miasta. Jesteśmy gotowi, aby całą przestrzeń Wyspy Słodowej przeobrażać. Ten projekt ma światowy potencjał – podkreślał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. – To miejsce jest skazane na sukces. – dodał Jacek Sutryk

Połączenie historii z nowoczesnością

Czteropiętrowa kamienica na Ostrowie Tumskim z XIX wieku stanowi dokument historyczny – to jedyny zachowany po II wojnie światowej budynek na Wyspie, który jednak nie jest wpisany do rejestru zabytków. Ostateczna bryła całego budynku określona została przez zapisy miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Inwestor nie zdecydował się na wykorzystanie maksymalnej możliwej kubatury przez zabudowanie kolejnej kondygnacji.

Zarówno renowacja starego budynku, jak i projekt nowego odbywały się w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków i architektem miejskim. Pracom rozbiórkowym i wykopom pod fundamenty towarzyszyły roboty archeologiczne. Przez cały czas prac ziemnych prowadzony był nadzór saperski.

 Concordia Design Wrocław to miejsce, które ma integrować ludzi. Ma być miejscem dla wszystkich - dla mieszkańców, turystów, rodzin czy biznesu. W Concordia Design działają już: coworking, biura dla firm, a także centrum konferencyjne. Otwieramy od jutra taras na dachu, część gastronomiczną. Chcemy wprowadzać więcej animacji na całą wyspę – poinformowała Ewa Voelkel-Krokowicz, CEO Concordia Design.

Z historycznego wyglądu kamienicy zachowana została fasada wraz z charakterystycznymi zdobieniami i gzymsami, która płynnie przechodzi w nową, minimalistyczną część budynku. W części okien pozostawione zostały szprosy, odrestaurowano drzwi od oficyny, a drzwi frontowe zrekonstruowano. Wnętrze istniejącej kamienicy na parterze to duża, otwarta przestrzeń – galeria służąca swobodnym spotkaniom, wernisażom, wystawom. Jej ściany pokrywa odrestaurowana cegła z kamienicy.

Strefa gastronomiczna

Budynek na Wyspie Słodowej działa od 1 kwietnia – wrocławianie korzystają już z miejsc pracy w biurach i coworkingu, a także z centrum konferencyjnego. Od 16 lipca dla wszystkich dostępne będą już dwa nowe bary. O godz. 20 otwarty zostanie bar „DOJUTRA” (w strefie restauracyjnej na parterze). Wcześniej, bo w południe wystartuje „Słodowa na Dachu” – ulokowana na tarasie Concordia Design. Z tego ostatniego miejsca rozpościera się fantastyczny widok na panoramę Wrocławia. To wspaniała przestrzeń do relaksu, ale także na imprezę czy koncert, o czym mogli przekonać się uczestnicy Vertigo Summer Jazz Festival. W weekendy będzie odbywał się cykl imprez „Figle" w klimacie elektroniczno-house'owym.

 Otwarcie baru DOJUTRA”, strefy kulinarnej z przepięknym muralem Alicji Białej, a także wyjątkowej przestrzeni na tarasie, to dla nas bardzo ważny moment. Dzięki nim nasza inwestycja stanie się miejscem spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i turystów. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś dla siebie – mówi Ewa Voelkel-Krokowicz, właścicielka Concordia Design.

 Taras z największą zieloną ścianą w Polsce zachwyca chyba wszystkich, którzy go odwiedzają. Myślę, że to może być dla Wrocławia nowe bardzo rozpoznawalne i ważne miejsce  zaznacza Ewa Voelkel – Krokowicz.

Niewątpliwie ta inwestycja łączy wiele sfer w życia w jednym miejscu. To miejsce ma być otwarte dla wszystkich mieszkańców i zachęcać ich do tego, aby korzystali z niego tak samo chętnie, jak z terenów całej wyspy Słodowej.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama