wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Oscary 2020. Zobaczcie, gdzie obejrzeć filmy i posłuchać muzyki

Oscarowy wieczór już 9 lutego. W Kinie Nowe Horyzonty obejrzymy transmisję na żywo z Los Angeles plus nominowane filmy (wśród nich „Boże ciało”), w DCF-ie już 7 lutego przegląd nominowanych do złotych statuetek krótkometrażówek, a w niedzielę 9 lutego w Klubie Vertigo przeboje filmowe w świetnych aranżach. Zobaczcie, czego nie przegapić i gdzie się dobrze bawić. 

Reklama

W piżamie po czerwonym dywanie

W Nowych Horyzontach można za darmo (trzeba tylko pobrać w kasie bezpłatną wejściówkę) obejrzeć transmisję z oscarowej nocy od momentu przemarszu gwiazd po czerwonym dywanie (start w niedzielę 9 lutego o 23.00). Co więcej, organizatorzy zachęcają, by samemu wdziać na siebie coś nietuzinkowego, na miarę możliwości, więc niekoniecznie suknię od Diora, czy garnitur od Armaniego, ale...oryginalnie zaaranżowaną piżamę. Dla najciekawszych piżamowców przewidziano nagrody!

Od 23.00 do ok. 5.00 rano na wytrwałych kinomanów czekają też inne niespodzianki, m.in. gry, zabawy, wyjątkowy bufet. 

Ponieważ obejrzenie całej transmisji (czas ok. 360 minut) wymaga nie lada kondycji dla zaprawionych w bojach organizatorzy przygotują zaświadczenia, działające jako usprawiedliwienie po-oscarowej nieobecności w pracy lub w szkole.

Przed 9 lutego będzie można też pomóc, przekazując książki, które trafią do sprzedaży w ramach akcji Kup Pan Książkę organizowanej przez Fundację „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”. Zbiórka będzie trwać do niedzieli 9 lutego, a książki można pozostawić w kasach kina Nowe Horyzonty.

Nocna zmiana filmów 9 lutego

Wszystkie 5 filmów nominowanych w kategorii filmy nieanglojęzyczne obejrzymy 9 lutego przed 23.00. Trzymamy kciuki za „Boże ciało”, choć i sama nominacja jest w tym przypadku gigantycznym sukcesem.

  • Nędznicy - pokazy przedpremierowe: 18:00 i 23:00
  • Ból i blask - 20:00 i 22:30
  • Kraina miodu - 23:00
  • Parasite - 19:30 i 22:15
  • Boże Ciało - 22:30

Oscary 2020 w Kinie Nowe Horyzonty – transmisja z gali wręczenia nagród

Wydarzenie kinowe
Termin od 9 lutego 2020 23:00 do 10 lutego 2020 05:00

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Niesłusznie pomijane filmy

Krótkometrażowe filmy animowane i aktorskie są często w ogóle niezauważane, a szkode, bo w tych miniaturowych rozmiarów dziełach twórcy potrafią opowiadać historie piękne i wyjątkowo ważne. Dzięki DCF-owi i Nowym Horyzontom szansa, aby nadrobić zaległości jest niepowtarzalna, bo tego repertuaru nie uświadczymy raczej na dużym ekranie, często nawet na małym. Tym razem 9 produkcji animowanych (wśród nich europejskie – „Córka” z Czech, czy „Memorable” z Francji) i 5 krótkometrażówek aktorskich (tu Europę reprezentują „Córka” z Belgii i „Nefta Football Club” z Francji).

W DCF-ie już w piątek 7 lutego (od 18.00), a w Nowych Horyzontach w sobotę 8 lutego (od 17.00).  

Oscar Nominated Short Films 2020 – Animacje i Filmy Aktorskie

Animacja / Wydarzenie kinowe
Termin od 7 lutego 2020 do 7 lutego 2020

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Oscarowe przeboje na jazzowo

Popowa i soulowa wokalistka Ola Turoń wraz z zespołem przypomni piosenki filmowe, nie tylko te, które wygrywały statuetki, ale przede wszystkim te, których nigdy nie zapomnimy, jak słynna „Goldeneye” (znana z genialnej interpretacji Tiny Turner), żywiołową „What a Feeling” z roztańczonego „Flashdance”, czy „Time of My Life” z „Dirty Dancing”. Wśród nich nowość, ubiegłoroczna nagrodzona Oscarem piosenka „Shallow” z filmu „Narodziny gwiazdy”.

Vertigo Presents: The Oscar Night

Koncert / Jazz / Pop
Termin 9 lutego 2020 20:00

Miejsce Vertigo Jazz Club & Restaurant

Zobacz

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama