wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Ogródki restauracyjne i barowe czynne do 14 listopada

Jeszcze tylko do niedzieli 14 listopada czynne będą ogródki we wrocławskich barach i restauracjach, więc to ostatnia szansa na kawę lub obiad na świeżym powietrzu w Rynku i okolicach. Ponownie zostaną otwarte w lutym 2022 roku.

Reklama

Zamknięte na czas zimowy zostaną ogródki, które znajdują się w obszarze Parku Kulturowego Stare Miasto (Rynek, pl. Solny, ul. Oławska od Rynku do Kazimierza Wielkiego, Sukiennice, Przejście Garncarskie i Przejście Żelaźnicze). Demontaż ogródków związany jest z rozpoczynającym się wkrótce Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Rynku i okolicach.

Wrocławski Zarząd Zasobu Komunalnego (ZZK) ma w tej chwili zawartych 108 umów na ogródki gastronomiczne w ścisłym centrum miasta. Wśród nich 86 to umowy wieloletnie. – Umowy wieloletnie zawierane są raz na trzy lata – tłumaczy Aleksandra Lipertowska, rzeczniczka prasowa ZZK. – Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla restauratorów, którzy tym samym unikają składania stosownych dokumentów oraz uzyskiwania niezbędnych zgód co sezon.

Do niedzieli 14 listopada muszą być zdemontowane stoły, krzesła, markizy, parasole, donice i inne dodatkowe wyposażenie lokali. Spóźnialskim, zgodnie z umową, zostaną naliczone kary.

Ciekawostką jest, że styczeń okazuje się być jedynym miesiącem, w którym miłośnicy architektury Rynku i okolic mogą uchwycić piękno elewacji kamienic bez dodatkowych elementów lokali użytkowych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama