4. Odwiedź wyjątkowe szopki bożonarodzeniowe [NOWY BIULETYN]
Szopka w Muzeum Etnograficznym Tomasz Hołod
Szopka w Muzeum Etnograficznym

To już ostatni numer biuletynu w tym roku. A w nim znajdziecie pomysły na prezenty z Wrocławia, listę z miejscami, gdzie można zobaczyć szopkę bożonarodzeniową, a także propozycje na półkolonie zimowe dla dzieci. Przygotowaliśmy też przegląd największych inwestycji, które zostały otwarte w 2023 roku. A działo się wiele!

biuletyn-miejski-wroclaw-pl-Nr 48-161-2023.pdf from Wroclaw

W tym numerze biuletynu zapowiadamy także otwarcie alei Wielkiej Wyspy, która będzie przejezdna od 23 grudnia. O czym jeszcze przeczytacie?

Czas na prezenty… Może z Wrocławia?

Nieważne, czy przynosi je Gwiazdka, Dziadek Mróz, czy Dzieciątko, wszyscy lubią je dostawać. A jeśli jeszcze są indywidualnie dobrane lub stanowią pamiątkę z ulubionego miasta – ucieszą szczególnie. Dlatego my polecamy prezenty z Wrocławia.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Na Jarmarku Bożonarodzeniowym stanął domek miejski, gdzie kupimy pamiątki z Wrocławia Oleksandr Poliakovsky

Ferie tuż-tuż, zapisz dziecko na półkolonie już

Ferie na Dolnym Śląsku będą trwały od 15 do 28 stycznia 2024 r. Wrocławskie placówki oświatowe oraz miejskie instytucje organizują dla najmłodszych zimowe półkolonie. Dzięki nim dzieci będą mogły skorzystać z wielu atrakcyjnych zajęć, a także spędzić czas z rówieśnikami. Sprawdź, gdzie możesz zapisać swoje dziecko.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Ferie we Wrocławiu na pewno nie będą nudne. Sprawdź bogatą ofertę szkół i miejskich instytucji rekreacyjnych Oleksandr Poliakovsky

Na Wigilię na skróty – przez aleję Wielkiej Wyspy

Zgodnie z zapowiedziami, kierowcy – i pasażerowie MPK – jeszcze przed świętami zaczną korzystać z nowej drogi i dwóch nowych mostów. Wielka inwestycja – trasa łącząca aleję Armii Krajowej z aleją Paderewskiego – jeszcze się nie skończyła, ale osiągnęła ten etap, że może zostać dopuszczona do ruchu.

Czytaj na s. 5

Powiększ obraz: Aleja Wielkiej Wyspy to 3,5 km droga wraz z mostami nad Oławą i Odrą. Koszt jej budowy: ponad 250 mln zł Tomasz Hołod

Zobacz największe inwestycje, które powstały w 2023 roku

2023 rok przejdzie do historii, jeśli chodzi o liczbę oddanych dla mieszkańców inwestycji. Miasto wydało setki milionów złotych na poprawę komfortu życia wrocławian. Powstały nowe trasy tramwajowe, mosty, drogi, a także nowoczesna szkoła i przedszkola. Wybudowano osiedle TBS i otwarto obwodnicę Leśnicy. Zadbano również o infrastrukturę sportową, a fani Śląska Wrocław mogą już odwiedzać muzeum swojego ukochanego klubu. Oto przegląd największych inwestycji otwartych w tym roku.

Czytaj na s. 6-7

Odwiedź wyjątkowe szopki bożonarodzeniowe

Współczesne szopki najczęściej nawiązują do przedstawienia sceny, w której do nowo narodzonego Jezusa przychodzą goście: trzej królowie, pastuszkowie, anioły i zwierzęta. W Muzeum Etnograficznym oprócz ich podziwiania można też oddać głos na najlepszą. Gdzie i kiedy we Wrocławiu możesz jeszcze zobaczyć szopki?

Czytaj na s. 9

Powiększ obraz: W Muzeum Etnograficznym można zobaczyć najpiękniejsze szopki wykonane przez dolnośląską młodzież Tomasz Hołod

Przełomowy 2023 dla Trójkolorowych

Pierwsze miejsce w tabeli, dwukrotny komplet na trybunach, druga najwyższa frekwencja w Polsce, najlepszy strzelec ligi... Kibice Śląska mogą być dumni!

Czytaj na s. 19

Powiększ obraz: Na spotkania WKS-u przyszło ponad 208 tys. kibiców, o ponad 30 tys. więcej niż w poprzednim sezonie Adriana Ficek/ WKS Śląsk Wrocław

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

NADODRZE: Kawałek ul. Kurkowej wróci z wojny do XXI w.

Wygląda na to, że reżyser Steven Spielberg ani aktor Tom Hanks wkrótce nie poznają miejsca, w którym kręcili w 2015 roku „Most szpiegów”. Kolejna kamienica na Nadodrzu nie będzie już mogła udawać Berlina Wschodniego w czasach Zimnej Wojny.

Czytaj na s. 12

TARNOGAJ: Makieta Osiedla Gazowników czeka na pogodę

Zarząd Zieleni Miejskiej urządził w tym roku przy ul. Gazowej skwery Thomasa i Schreibera, rozdziela je ul. Złotostocka. Wykonano alejki i pergolę, przy której posadzono pnącza. Lada dzień rozpocznie się montaż historycznej makiety osiedla.

Czytaj na s. 12

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Miasto rozszerza swój program in vitro
  • W parku Tysiąclecia działa już nowe lodowisko
  • Zwykli ludzie w niezwykłych firmach
  • Tworzy prawdziwe lalki, które mają moc i... ząbki
  • Ślęza ujarzmiona, a WBO tu rządzi
  • Od „Syna Marnotrawnego” do reżysera spektakli
  • Finał WOŚP 2024. Znamy już pierwszych artystów
  • Rok Szymborskiej w Teatrze Polskim
  • Kiedy 10. Nocny Wrocław Półmaraton?
  • Wrocławska Krzyżówka

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn wroclaw.pl