wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Od poniedziałku oblodzenie we Wrocławiu i w regionie. Ostrzeżenie IMGW

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie 1. stopnia przed oblodzeniem we Wrocławiu i w regionie. Na chodnikach i na drogach trzeba bardziej uważać. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku 29 grudnia.

Reklama

Alert IMGW – oblodzenie na drodze i na chodnikach

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Oblodzenie:

  • stopień: 1
  • Spadek temperatury powietrza poniżej O stopni Celsjusza przy powierzchni gruntu powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu.

Ważne: od poniedziałku 29.12.25 od godz. 7.30 do wtorku 30.12.25 do godz. 7.30.

Ekosystem zabezpiecza ulice

Miejskie służby pracowały już w sobotę (27 grudnia), gdy również panowało duże oblodzenie na chodnikach i drogach. W akcji był cały dostępny sprzęt.

– Podwykonawcy Ekosystem pracują nieprzerwanie, żeby zabezpieczyć ulice, chodniki, wiadukty czy ścieżki rowerowe. Mimo wszystko apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas podróży – informuje Biuro Prasowe UMW.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama