4. Od 3 września nowe trasy komunikacji miejskiej [SPRAWDŹ W BIULETYNIE]
Specjalne wydanie biuletynu o nowych trasach komunikacji miejskiej Tomasz Hołod
Specjalne wydanie biuletynu o nowych trasach komunikacji miejskiej

Miasto nie zwalnia tempa i sukcesywnie realizuje kolejne inwestycje. W maju została otwarta trasa tramwajowa przez Popowice, a już 3 września mieszkańcy Nowego Dworu szybciej dotrą do centrum miasta. Budowa wartej 390 mln złotych inwestycji – Trasy Autobusowo-Tramwajowej – dobiega końca. To nowa era dla komunikacji zbiorowej, dlatego ten numer biuletynu jest poświęcony zmianom, jakie wejdą we wrześniu.

biuletyn-wroclaw-pl-Nr 32-145-2023.pdf from Wroclaw
Kończy się też remont torowiska na ul. Legnickiej, a zacznie na ul. Świdnickiej od strony Powstańców Śląskich w ramach TORYwolucji. Dlatego planowane jest wprowadzenie zmian na liniach tramwajowych: 2, 6, 7, 17, 20 oraz autobusowych A, D i 702. Tramwaje objazdami pojadą przez 5 tygodni. Jak? Przeczytasz na stronie 2.
Warto już teraz zapoznać się ze zmianami tras tramwajów i autobusów, które wchodzą od 3 września. W specjalnym wydaniu biuletynu publikujemy mapy tras, a także nowy schemat komunikacji zbiorowej i rozpisane trasy poszczególnych linii. Biuletyn już jest rozdawany na głównych węzłach przesiadkowych w mieście, więc zachęcamy do przeczytania.
Powiększ obraz: Biuletyn już jest rozdawany na głównych węzłach przesiadkowych fot. Tomasz Hołod
Biuletyn już jest rozdawany na głównych węzłach przesiadkowych
O czym jeszcze przeczytacie w tym numerze?

Historyczna chwila i wielkie zmiany w komunikacji

Od 3 września szykuje się rewolucja w komunikacji miejskiej. Tramwaje i autobusy pojadą innymi trasami. Czy ktoś pytał pasażerów o zdanie przy tworzeniu nowej siatki połączeń? O tym z Mateuszem Rydlewskim, specjalistą działu planowania transportu zbiorowego w Biurze Zrównoważonej Mobilności UMW, rozmawia Błażej Organisty.
Czytaj na s. 3
Powiększ obraz: Mateusz Rydlewski, specjalista działu planowania transportu zbiorowego w Biurze Zrównoważonej Mobilności fot. Tomasz Hołod

Nowy Dwór bliżej centrum! Połączenie co 1,5 minuty

Kto miał okazję jechać przez Nowy Dwór w godzinach szczytu, wie co to oznaczało. Szczególnie w piątki w czasie deszczu, kiedy korki są najdłuższe. Trzeba było zarezerwować sobie dużo czasu. Dlatego otwarcie nowej trasy dla autobusów i tramwajów jest nową erą dla komunikacji zbiorowej w tej części Wrocławia.
Czytaj na s. 4
Powiększ obraz: Trwają ostatnie prace porządkowe przy budowie pętli autobusowo-tramwajowej Wrocław Nowy Dwór (P+R) fot. Tomasz Hołod

Sprawdź, które linie autobusowe zmieniają trasę

Zmiany w połączeniach autobusowych związane są z uruchomieniem nowych tras tramwajowych na Nowy Dwór. Modyfikacje dotyczą 9 linii autobusowych. Jedna powstaje nowa, jedna zostaje wchłonięta przez inną linię, a trasy siedmiu ulegają korekcie. Tak żeby połączenia autobusowe i tramwajowe ze sobą współgrały.

Czytaj na s. 15

Powiększ obraz: Agata Jakubczyk, kierowca autobusu MPK, na nowej pętli Wrocław Nowy Dwór (P+R) przy ul. Rogowskiej fot. Tomasz Hołod

Jak dojechać do podstawówki przy ul. Zemskiej?

Wakacje dobiegają końca i pewnie wielu rodziców zastanawia się, jak po otwarciu TAT będzie można dojechać wozami MPK do szkoły z dzieckiem? Dojazd do Szkoły Podstawowej nr 113 przy ul. Zemskiej 16c zapewniony będzie z każdego z kierunków: z Muchoboru Wielkiego, Kuźnik, centrum, od strony FAT i od ul. Granicznej.

Czytaj na s. 16

Powiększ obraz: Odległości między wskazanymi przystankami a SP nr 113 przy ul. Zemskiej wynoszą ok. 390 m do 470 m www.wroclaw.pl