3. Wiadomości z regionu
  4. Nowy punkt widokowy w Środzie Śląskiej. Ze szczytu średniowiecznej dzwonnicy widać nawet Śnieżkę
Widok na plac Wolności w Środzie Śląskiej oraz na wieżę kościelną, na której uruchomiono punkt widokowy UM Środa Śląska

Punkt widokowy w wieży przy kościele św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej udostępniony dla turystów. Ze szczytu średniowiecznej budowli widać średzką Starówkę, a nawet Sky Tower i Śnieżkę.

Otwarciu punktu widokowego w wieży przy kościele św. Andrzeja Apostoła w Środzie Śląskiej zorganizowano przy okazji inauguracji letniej galerii sztuki.

30-metrowa wieża została wybudowana jako kościelna dzwonnica na przełomie XIV i XV wieku. Kilkukrotnie w części była trawiona przez ogień. Przez wieki zmieniała się jej funkcja. Ze szczytu zabytkowej budowli widać malowniczą średzką starówkę, a przy dobrej pogodzie także wrocławski Sky Tower i Śnieżkę.

Godziny otwarcia punktu widokowego w Środzie Śląskiej

Na punkt widokowy można wejść w godzinach otwarcia galerii:

• w środy od godz. 16.00 do godz. 18.00,
  • w piątki od godz. 16.00 do godz. 20.00,
  • w soboty od godz. 15.00 do godz. 18.00,
  • w niedziele i w święta od godz. 15.00 do godz. 18.00.

Można także wcześniej umówić się na wizytę w innych godzinach.

Wejście na wieżę jest bezpłatne, natomiast za wejście na punkt widokowy pobierana jest opłata u opiekuna galerii na ostatnim piętrze budowli. Bilety kosztują:

• bilet normalny - 5 zł,
  • bilet ulgowy - 2 zł (dzieci, młodzież, studenci, opiekunowie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, emeryci, renciści),
  • dzieci do 3 r.ż. - wejście bezpłatne.

Punkt widokowy będzie dostępny do 15 października 2023.