4. Nowe zaplecze sportowe przy Zespole Szkół nr 20

Uczniowie Zespołu Szkół nr 20 z ul. Kłodnickiej będą mieć nowe zaplecze sportowe – zapowiedział Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Niebawem zostanie ogłoszony przetarg na remont bloku sportowego.

– Dzięki tej inwestycji zajęcia wychowania fizycznego będą odbywać się w nowoczesnej i bezpiecznej przestrzeni. Dostosujemy do potrzeb szkoły wszystkie sale gimnastyczne. Przebudową objęte zostaną także piwnice, gdzie powstanie zaplecze sanitarne i przestrzeń magazynowa. Dodatkowo zrobimy sale fitness i siłownie – napisał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

W tej chwili trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu na tę inwestycję. Zamówienie będzie obejmowało przebudowę i remontu bloku sportowego, czyli dużej, średniej i małej Sali, które znajdują się w szkole. W obecnych pomieszczeniach zaplecza powstanie sala fitness i siłownia. Natomiast piwnice w przyległym do szkoły budynku dydaktycznym zamienią się w zaplecze z szatniami, sanitariatami i magazynami. Budowlańcy przebudują również schody i korytarz.