4. Nowe wieści z zoo! Zobacz, jakie atrakcje powstają dla zwiedzających [BIULETYN]
Dziewczynka i kameleon we wrocławskim Terrarium Tomasz Hołod
Dziewczynka i kameleon we wrocławskim Terrarium

Wrocławskie zoo nie zwalnia tempa i wciąż przygotowuje nowe atrakcje dla zwiedzających, poprawiając przy okazji jakość życia swoich podopiecznych. Jakie powstały nowe inwestycje i co jest jeszcze w planach? Przeczytajcie w najnowszym numerze biuletynu. Zachęcamy także do wzięcia udziału w pikniku, który organizowany jest z okazji ukończenia kolejnej inwestycji w naszym mieście - kładki łączącej dwa osiedla: Muchobór Wielki z Muchoborem Małym.

wroclaw-pl-Nr 28-141-2023.pdf from Wroclaw
Lato w pełni! Jeśli lubicie kino pod chmurką to doskonale się składa. Dwa seanse filmowe w parku Mamuta pod hasłem „Sąsiedzkie kino dobrych relacji” szykuje Wrocławskie Centrum Rozwoju razem z Centrum Zdrowia Psychicznego. O czym jeszcze informujemy w tym numerze?

Śląsk Wrocław najlepiej organizuje mecze

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował raport, w którym Śląsk Wrocław znalazł się w czołówce wielu kategorii, osiągając najwyższą ogólną ocenę organizacji meczów w PKO BP Ekstraklasie. Tworzony co roku dokument obejmuje dane z poprzedniego sezonu.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: WKS Śląsk Wrocław ma rzeszę wiernych kibiców, którzy dopingują piłkarzy podczas rozgrywanych meczów fot. Adriana Ficek

Legalna taksówka dla bezpieczeństwa turystów

Prawie połowa taksówkarzy z licencją jeździ już po mieście z naklejkami „Legalna taksówka”. Pomysłodawcy kampanii z Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia są zadowoleni z efektu, więc wyszli z jej nową odsłoną. Informują o akcji po angielsku lub po polsku w turystycznych miejscach Wrocławia.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: Kampania ?Legalna taksówka" jest już widoczna w turystycznych miejscach, także na Dworcu Głównym fot. UMW

Tak będzie wyglądała trasa na Jagodno

Przed październikiem powinna rozpocząć się budowa trasy z osobnym pasem dla autobusów na Jagodno. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wrocławianie pojadą nią wiosną 2025 roku. Właśnie pojawiły się pierwsze wizualizacje.

Czytaj na s. 6

Powiększ obraz: Wizualizacja pętli autobusowej przy ul. Kajdasza, obok której będzie mieścił się parking typu Park&Ride wiz. BBKS-PROJEKT

Pierwsza szkoła modułowa powstaje na Maślicach

Na Maślicach uczniowie usłyszą pierwszy dzwonek także w nowej podstawówce. Niepowtarzalnej pod pewnym względem – jest ona pierwszą we Wrocławiu szkołą modułową. Zwiększanie liczby miejsc w placówkach oświatowych, szczególnie na rozwijających się osiedlach, należy do najważniejszych zadań miasta.

Czytaj na s. 7

Powiększ obraz: Specto ? tak nazywa się pierwsza we Wrocławiu szkoła modułowa, budowana przy ul. Lubelskiej 95a WROCŁAW TV

Inwestycje w zoo: czas na wybieg dla królowej

Koncerty, wystawy, slam poetycki i pchli targ. Tak będziemy świętować w czerwcowy weekend na ul. Ruskiej 46, gdzie swój dom i drugie życie znalazły stare wrocławskie neony. Wydarzenia przygotowują artyści i działacze, którzy mają tu swoje pracownie.

Czytaj na s. 10-11

Powiększ obraz: W planie jest wielki remont Terrarium fot. Tomasz Hołod
W planie jest wielki remont Terrarium

Wrocław miastem ruchomych murali

Podwórka, bloki, kamienice i ich boczne, puste ściany – tego dnia wrocławskie budynki staną się gigantycznymi ekranami dla uznanych artystów z całego świata. A to wszystko 23 wrzenia za sprawą Kinomural 2023.

Czytaj na s. 17

Powiększ obraz: Podczas Kinomuralu wyświetlane są na wrocławskich budynkach prace artystów z całego świata FB/Kinomural

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

MUCHOBÓR MAŁY I WIELKI: Kładkowy piknik: przyjdź do SP 28 na Grecką

Łączymy osiedla kładką nad Ślęzą – na piknik pod tą nazwą organizatorzy zapraszają cały Wrocław już w sobotę.

Czytaj na s. 12

GAJ: Pierwszy ogród ziołowy w parku Skowronim

Mięta, bazylia, oregano, lawenda, kocimiętka, szałwia... Wszystkie rośliny można obejrzeć, powąchać, dotknąć. Gdzie? Skrzynki z ziołami stanęły już w parku Skowronim nieopodal placu zabaw, wejście od ul. Weigla. To nowa edukacyjna atrakcja dla dzieci.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Warto! Kino dobrych relacji pod chmurką
  • Spacery przybliżą osobliwe sekrety osiedla Huby
  • Potańcówka na Przedmieściu Oławskim w sobotni wieczór
  • Poznajcie od kuchni zajezdnie MPK
  • Nowy komisariat policji rośnie jak na drożdżach
  • Nowe stawki za korzystanie z obiektów sportowych
  • Niespodziewany gość pojawił się w 94. urodziny
  • Wielkie remonty w katedrze na Ostrowie Tumskim
  • Budują poczucie bezpieczeństwa jak Avengersi
  • Nowe lepsze oblicze Starego Miasta