wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe stajnie na Partynicach

Budowa stajni wyścigowych na Partynicach, fot. Jakub Kwap

Na wrocławskich Partynicach powstają dwie nowe stajnie wyścigowe. Zadaszone pomieszczenia dla koni zostaną ukończone do końca grudnia br., a koszt inwestycji to 1,8 mln złotych.

Reklama

Nowe pomieszczenia będą stajniami dla koni wyscigowych. W każdej z nich znajdą się 24 boksy dla zwierząt oraz pomieszczenia będące zapleczem administracyjno-socjalnym, w tym: paszarnia, siodlarnia, pokój trenera i sanitariaty. Wszystkie będą oświetlone i wyposażone w otwory wentylacyjne zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza. Koszt całej inwestycji to 1,8 mln złotych.

Budowa nowych stajni na Partynicach, fot. Jakub Kwap

To jednak nie koniec nowości na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych. Do końca roku na Partynicach wybudowane zostanie także „Konikowo”, czyli tematyczny plac zabaw dla dzieci. Co więcej, będzie to nie tylko miejsce zabaw, ale także miejsce edukacji, w którym najmłodsi będą mieli możliwość zdobywania wiedzy na temat koni i jeździectwa.

Plac zabaw kosztować będzie 750 tys. złotych, powstaje w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

– Poza tym, w 2021 r. wykonane zostanie oświetlenie parku linearnego oraz ścieżki edukacyjnej wokół Partynic za 2 mln złotych – dodaje Bartosz Nowak z Wrocławskich Inwestycji.

Więcej informacji o inwestycji „Konikowo”

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama