wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Nowe przejście przez ulicę Legnicką już działa

źródło: ZDiUM

Piesi mogą już korzystać z nowego przejścia przez ulicę Legnicką – na wysokości przystanków tramwajowych Młodych Techników. To duże ułatwienie zwłaszcza dla osób z niepełnosprawnościami, mniej sprawnych fizycznie, seniorów, a także osób z wózkami dziecięcymi.

Reklama

Teraz bariera architektoniczna – przede wszystkim dla osób poruszających się na wózkach – zniknęła. Dostęp do peronów tramwajowych jest zapewniony z poziomu jezdni. Wcześniej było to możliwe wyłącznie z korytarza podziemnego za pomocą schodów. 

Prace budowalne przy nowym przejściu zaczęły w połowie grudnia ubiegłego roku. Tak jak przejazd przez torowisko tramwajowe, przejście jest wykonane w technologii Strail – jest to gumowa nawierzchnia, w 100% rozbieralna.

Koszty aktualizacji dokumentacji projektowej, przebudowy chodników, peronów, zabudowy torowiska, montaż okablowania oraz elementów sygnalizacji świetlnej, jak też dodatkowego oświetlenia wyniosły w sumie 1 530 000 zł.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama