4. Wybory 2024: Nowe obwody wyborcze na Jagodnie
Wybory parlamentarne, głosowanie we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky, www.wroclaw.pl
Wybory parlamentarne, głosowanie we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne

Aż pięć – zamiast trzech dotychczasowych – obwodowych komisji wyborczych będzie działało podczas wyborów do samorządu (w kwietniu) i do europarlamentu (w czerwcu). Sprawdź, gdzie głosować w wyborach na Jagodnie.

Nowe obwody wyborcze na Jagodnie we Wrocławiu. W październiku – przy okazji wyborów parlamentarnych, o mieszkańcach wrocławskiego osiedla głośno było na całym świecie, bo w kolejce do punktu wyborczego stali wiele godzin. Ostatni zagłosował po godzinie 2 w nocy. Determinację wyborców tłumaczono chęcią odsunięcia od władzy Prawa i Sprawiedliwości (rzeczywiście, na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało tu zaledwie kilka procent uczestników). Zarazem narzekano na organizację pracy punktów wyborczych, przede wszystkim ich ciasnotę i niewielką liczbę.

Komisje wyborcze w CAL-u i w nowej szkole

Przed wyborami planowanymi na rok 2024 wprowadzono zmiany w podziale Jagodna na obwody wyborcze. Mieszkańcy osiedla będą mogli oddać głos w pięciu miejscach (wcześniej na osiedlu były trzy obwodowe komisje wyborcze).

W siedzibie rady osiedla, gdzie były ulokowane dwie obwodowe komisje wyborcze, pozostanie jedna z nich. Drugą przenieśliśmy do Centrum Aktywności Lokalnej przy ul. Sygnałowej. Poza tym dwie obwodowe komisje wyborcze będą pracowały w budynkach nowej szkoły przy ul. Asfaltowej.
Agnieszka Koczapska, Urząd Miejski we Wrocławiu

Mieszkasz na Jagodnie? Sprawdź, gdzie głosować w wyborach na Jagodnie

Obwód wyborczy nr 147. Siedziba komisji: Centrum Aktywności Lokalnej, ul. Sygnałowa 23.

• Braci Hofmannów,
  • Buforowa 2-72B parzyste,
  • Drezynowa,
  • Ekspresowa,
  • Ernesta Malinowskiego,
  • Godfryda Linkego,
  • Hipolita Cegielskiego,
  • Konduktorska,

Powiększ obraz: Wybory parlamentarne, głosowanie we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne www.wroclaw.pl
Wybory parlamentarne, głosowanie we Wrocławiu. Zdjęcie ilustracyjne

• Lokomotywowa,
  • Maszynistów,
  • Nastawnicza,
  • Parowozowa,
  • Rozjazdowa,
  • Rudolfa Modrzejewskiego,
  • Sygnałowa,
  • Szynowa,
  • Trakcyjna,
  • Tunelowa,
  • Wilhelma Grapowa,

Obwód wyborczy nr 148, siedziba komisji: Rada Osiedla Jagodno, ul. Jagodzińska 15.

• Brzozowa,
  • Buforowa 69-91A nieparzyste,
  • Beli Bartoka,
  • Dróżnicza,
  • Franza Petera Schuberta 4-24a parzyste,
  • Igora Strawińskiego,
  • Jagodzińska,
  • Johanna Straussa,

Powiększ obraz: Spotkanie lidera PO Donalda Tuska z mieszkańcami Jagodna www.wroclaw.pl
Spotkanie lidera PO Donalda Tuska z mieszkańcami Jagodna

• Johannesa Brahmsa,
  • Ludwiga van Beethovena,
  • Maurycego Ravela,
  • Ryszarda Wagnera.

Obwód wyborczy nr 149, siedziba komisji: świetlica „Cztery Pory Roku-Zima”, ul. Ryszarda Wagnera 3.

• Antonia Vivaldiego,
  • Buforowa 97-121C nieparzyste, 100-112 parzyste,
  • Franza Petera Schuberta 26-76 parzyste,

Obwód wyborczy nr 291, siedziba komisji: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 25, ul. Asfaltowa 6.

• Adama Kopycińskiego,
  • Ady Sari,
  • Barbary Kostrzewskiej,
  • Beaty Artemskiej,
  • Grażyny Bacewicz,
  • Rafała Maszkowskiego,
  • Stanisława Drabika,
  • Wojciecha Kilara.

Obwód wyborczy nr 292, siedziba: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 25, ul. Asfaltowa 6.

• Barbary Hesse-Bukowskiej,
  • Krzysztofa Komedy,
  • Edmunda Kajdasza,
  • Franciszki Platówny,
  • Haliny Halskiej,

• Henryka Jareckiego 3-11 nieparzyste, 6-24C parzyste,
  • Jana Kiepury,
  • Jerzego Gardy,
  • Sarnia,
  • Wspólna 49-81 nieparzyste.