wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

NiuCon 8, zlot fanów popkultury we Wrocławiu

fot. Informator Konwentowy

Już w ten weekend (11-13 sierpnia) do Wrocławia przyjadą fani fantastyki, komiksów czy kultury japońskiej. Od 11 sierpnia rozpocznie się 8. edycja Festiwalu Popkultury NiuCon. Konwent ma odwiedzić wielu sławnych pisarzy i ilustratorów.

Reklama

Czwarta największa tego typu impreza w Polsce odbędzie się w dniach 11-13 sierpnia. Tegoroczny temat przewodni festiwalu to przygoda. Na tym opiera się stylistyka grafik, strony czy wybór gości konwentowych.

W tej edycji organizatorzy postanowili przywrócić dożycia atrakcje, których nie było od lat.

– Organizujemy między innymi konkurs karaoke i salę z projekcjami. Nawiązaliśmy współpracę z Crunchyroll, która pierwszy raz będzie pracować z kimś z Polski. Poprowadzą całodobowe streamy oraz koncert Hatsume Miku z 2014 roku. – Mówi Monika Sodkiewicz, główna organizatorka festiwalu.

Ukryci za maskami

Na czas trwania konwentu Uniwersytet Przyrodniczy zmieni się w korowód kolorowych postaci. Wśród nich bohaterowie różnych bajek, książek, filmów czy anime. Oprócz amatorów obecni będą też profesjonaliści, którzy podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, między innymi Elena Samko i Hybryda. Tym razem w Sali Teatralnej Impartu, z którym festiwal rozpoczął współpracę, będzie można obejrzeć 50 występów cosplayerów.

– Występy uczestników na deskach Sali Teatralnej to istne marzenie. Współpraca z Impartem wiele dla nas znaczy, nadaje to oprawie innego charakteru i podnosi rangę konkursu – odpowiada Monika Sodkiewicz.

Przebierańcy będą rywalizować o tytuł Najlepszego stroju NiuConu i Najlepszą prezentację.

Program dla wszystkich

Festiwal oferuje też bardzo duży wybór odnośnie programu. Każdy uczestnik będzie mógł spędzić dokładnie na tym, co lubi najbardziej.

Na konwencie będą przygotowane strefy, dzięki którym nikt nie będzie czuł się zapomniany. Od Bloku Artystycznego przez Kulturę Azjatycką na Fantastyce i Komiksie kończąc. Osoby zmęczone ciągłym bieganiem na panele odpoczną w Dziele Gier, gdzie razem ze znajomymi będą mogli zagrać w najnowsze tytuły.

Utalentowani muzycznie i chcą się czegoś o brzmieniu dowiedzieć mają do dyspozycji Cover Music Festival, który odbędzie się w ramach konwentu. Wydarzenie jest podzielone na trzy kategorie, muzyczną, taneczną i wizualną. Uczestnicy będą mogli występować, dzielić się swoimi doświadczeniami. 

Festiwal Fantastyki i Popkultury NiuCon 2017

Wykład / Spotkania / Szkolenia / Konferencje / Kursy / Warsztaty / Zajęcia dla dzieci / Dla wszystkich
Termin od 11 sierpnia 2017 09:00 do 13 sierpnia 2017 16:00

Miejsce Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Zobacz

Monika Bierońska

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Przejdź na stronę główną portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl