4. #NieŚpijBoCięPrzegłosują – kampania profrekwencyjna we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Kobieta w koszulce z napisem - nie śpij, bo cię przegłosują Grzegorz Rajter
Kobieta w koszulce z napisem - nie śpij, bo cię przegłosują

Samorządy i osoby publiczne włączają się w społeczną kampanię profrekwencyjną Unii Metropolii Polskich, która odbywa się pod hasłem #NieŚpijBoCięPrzegłosują. Zobacz akcję we Wrocławiu.

Kampania została stworzona przez Miasto Gdańsk, ale bardzo szybko dołączyły do niej miasta zrzeszone w Unii Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kraków, Lublin, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wrocław.

Dołączyły też organizacje samorządowe, m.in. Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich czy Związek Województw RP. W inicjatywę angażują się osoby ze świata nauki, kultury, dziennikarstwa czy organizacji pozarządowych. Organizatorzy zachęcają do udziału w kampanii, bo został miesiąc do wyborów.