wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Natalia Południak laureatką nagrody Rotary Wratislavia

Natalia Południak odbiera nagrodę Rotary Wratislavia

11 maja 2017 roku w Starym Ratuszu we Wrocławiu odbyło się uroczyste wręczenie Niemiecko–Polskiej Nagrody Rotary Wratislavia pod patronatem honorowym Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza. Laureatką tej nagrody jest Natalia Południak, absolwentka wałbrzyskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

Reklama

  Niemiecko-Polska Nagroda Rotary WRATISLAVIA przyznawana jest osobom i instytucjom kultury szczególnie zasłużonym w promowaniu dialogu między Polakami i Niemcami. Przyznawaniem Nagrody zajmuje się Rotary Club Wrocław wspierany rotariańsko przez Komisję Dwustronną Niemcy – Polska. Nagroda ta została ufundowana przez Karla-Wolfganga Eschenburga z Bad Schwartau w Niemczech.

Laureatka Nagrody Głównej otrzyma dodatkowo statuetkę wykonaną przez artystę plastyka Stanisława Wysockiego.

Pani Natalia Południak urodziła się w Wałbrzychu, mieszka w Boguszowie-Gorcach. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej imienia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu i Uniwersytetu Wrocławskiego. W obu uczelniach studiowała germanistykę; w pracy licencjackiej i magisterskiej badała życie kulturalne dawnego Boguszowa, eksponując dorobek wybitnych mieszkańców regionu: Fritza Feldmanna i Fritza Thomasa Gottesberga. Ukończyła Podyplomowe Studia Promocji Kultury – Menedżer Kultury we Współpracy Regionów Unii Europejskiej prowadzone w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2010 roku pracuje jako nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum Nr 2 przy Zespole Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, oraz jako lektorka języka niemieckiego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowuje rozprawę doktorską poświęconą wałbrzyskiemu kalendarzowi regionalnemu „Schlesischer Bergland-Kalender”, wydawanemu w latach 1928–1942. 

Z zamiłowania ekolog. Pasjonuje się turystyką, fotografią, historią sztuki i historią regionu. Posiada brązową i srebrną odznakę PTTK „Szlakiem Architektury Drewnianej w Polsce”. Pisze reportaże do polskich gazet i artykuły do niemieckiego miesięcznika „Waldenburger Heimatbote”. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl