4. Narkotyki w bagażniku i mieszkaniu. 30-letni diler zatrzymany we Wrocławiu

30-latek wpadł w ręce wrocławskich policjantów. W samochodzie i mieszkaniu miał 3 kilogramy narkotyków. Mężczyzna trafił do aresztu. Zobacz szczegóły.

Wrocławscy policjanci od dłuższego czasu obserwowali mężczyznę, który zajmował się narkotykami na terenie Wrocławia. W trakcie kontroli drogowej zatrzymano 30-latka. W samochodzie oraz mieszkaniu miał narkotyki.

Funkcjonariusze z Referatu dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzą na co dzień swoje czynności operacyjne. Typują i zbierają materiał dowodowy wobec osób zaangażowanych w handel narkotykami. W ostatnim czasie znacznym sukcesem było zatrzymanie 30-letniego mieszkańca Wrocławia, któremu odebrano prawie 3 kg różnego rodzaju środków odurzających
st. asp. Aleksandra Freus, Komenda Miejska Policji we Wrocławiu.

Wśród zabezpieczonych narkotyków znajdował się głównie mefedron oraz marihuana. Policja dodaje, że przedmioty znalezione w jego mieszkaniu oraz samochodzie m. in. waga elektroniczna, woreczki strunowe oraz spora ilość gotówki mogą świadczyć o tym,  że mężczyzna ten trudnił się handlem narkotykami.

– Teraz za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii 30-latek odpowie przed sądem. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje st. asp. Aleksandra Freus.