wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

My Future in Technology – Gimnazjum nr 21 z nagrodą za aktywność

Prezes ARAW, Dariusz Ostrowski i wicedyrektor szkoł, Danuta Piszczek

Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie jest okazją do nagradzania wyróżniających się szkół i placówek edukacyjnych. Podczas tegorocznych obchodów tego święta w Gimnazjum nr 21 prezes ARAW, Dariusz Ostrowski, wręczył wicedyrektor szkoły, Danucie Piszczek, nagrodę główną w konkursie My Future in Technology. Była to nowoczesna drukarka 3D.  

Reklama

Nagroda główna była przeznaczona dla najaktywniejszej szkoły. Uczniowie Gimnazjum nr 21 im. Tadeusza Różewicza wykazali się największym zaangażowaniem i najliczniej odpowiedzieli na filmowe zagadki. Dzięki swojej aktywności już wkrótce będą mogli zgłębić tajniki druku 3D w praktyce.

– Ja też kiedyś uczyłem w szkole matematyki, wiem, że uczniowie nie darzą jej największą sympatią, jednak to zdecydowanie królowa nauk. Świat nowych technologii i przyszłość na niej się opiera – mówił podczas wręczenia nagrody Dariusz Ostrowski, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 

Konkurs był częścią pilotażowego projektu, mającego na celu zainteresowanie młodzieży naukami ścisłymi oraz przekonanie uczniów, że opanowanie wiedzy z tych obszarów otwiera szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Był to pierwszy projekt edukacyjny, zakładający współpracę miasta oraz siedmiu wiodących firm z branży nowych technologii (Nokia, Capgemini, Gigaset, QAD, Objectivity, Techland, Espotel). 

Czytaj więcej: My Future Technology – wielki finał  

Gimnazjaliści i licealiści z 15 szkół włączonych do projektu przez trzy miesiące rozwiązywali zagadki filmowe, wymyślone przez ekspertów z firm informatycznych. By znaleźć odpowiedź, musieli wykorzystać wiedzę z pogranicza matematyki, fizyki, informatyki i nauk przyrodniczych. Filmy z rozwiązaniami zagadek przygotowane przez uczestników konkursu były niezwykle oryginalne i twórcze, a przy tym nie brakowało z nich elementów humorystycznych. Organizatorzy konkursu byli pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem, z jakim spotkał się projekt, oraz poziomem merytorycznym filmów nagranych przez młodzież. 
fot.:JK 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama