wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 34°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

MPWiK i policja ostrzegają przed oszustami

We Wrocławiu mężczyźni podający się za pracowników MPWiK okradli niczego nieświadomych lokatorów. Ich łupem padło kilkanaście tysięcy złotych. MPWiK wraz z policją ostrzega i apeluje o wyjątkową czujność.

Reklama

Kradzieże dokonane przez oszustów podających się za pracowników MPWiK miały miejsce na wrocławskich Popowicach i Sępolnie.

– Mężczyźni pukali do drzwi i opowiadali historię o rzekomej zalanej piwnicy, i awarii wodociągów w budynku. Właściciele mieszkania wpuścili ich do środka, ponieważ mężczyźni powiedzieli, że w związku z tą awarią muszą sprawdzić ciśnienie wody. Niestety to byli oszuści, którzy wykorzystali nieuwagę wrocławian i ukradli im pieniądze – mówi Dariusz Rajski z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Policja i MPWiK proszą o wyjątkową czujność, w momencie wpuszczania do domu obcych ludzi. Dodatkowo Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przypomina, że wszyscy ich pracownicy mają przy sobie identyfikator, który powinni okazać.

– Nasi pracownicy zawsze legitymują się identyfikatorem służbowym, a przedstawiciele MPWiK – mają przy sobie nasze upoważnienie. Zatem podczas wizyty dobrze jest poprosić o wylegitymowanie się pracownika. Dodatkowo, jeśli coś lub ktoś wzbudza niepokój, można zadzwonić do naszego call center  pod numer 71 340 96 55 – mówi Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy MPWiK we Wrocławiu.

W razie jakichkolwiek wątpliwości można też zawiadomić policję.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama