wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Mikołaje z Kogeneracji rozdawali prezenty

fot. Kogeneracja

Smocza łódź pełna Mikołajów i prezentów zacumowała we wtorek przy Barce Tumskiej we Wrocławiu. Niecodzienną atrakcję przygotowali przedstawiciele Towarzystwa Sportowo Turystycznego działającego przy Kogeneracji. 

Reklama

Działo się to w ramach zorganizowanej już po raz czwarty akcji „Podaruj dziecku uśmiech - Mikołaje są wszędzie” wcielili się w rolę brodatego gościa z Laponii i obdarowali prezentami najbardziej potrzebujących. 

W tym roku załoga smoczej łodzi wrocławskiej elektrociepłowni wręczyła prezenty podopiecznym Fundacji im. Brata Alberta we Wrocławiu. Spotkanie odbyło się na Barce Tumskiej, która wspólnie z miejskim producentem ciepła Kogeneracją i działającym przy nim Towarzystwem Sportowo Turystycznym współorganizuje całe przedsięwzięcie. 

Trasa łodzi przebiegała przez Odrę od ulicy Łowieckiej aż do Barki Tumskiej, gdzie Mikołajów wyczekiwali uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Muminki” prowadzonej przez Fundację im. Brata Alberta. - To dla nas ogromna satysfakcja i przyjemność, gdy przy pomocy nawet tak niewielkich gestów możemy sprawić, że na czyjejś twarzy pojawia się uśmiech. Co roku przed całą akcją mamy oczywiście trochę tremy. Zastanawiamy się, czy wszystko się uda i czy przygotowane paczki spodobają się obdarowywanym, ale w momencie ich wręczania wszystko mija, ustępując miejsca wielkiej radości - mówi Jacek Wojtyłło z Towarzystwa Sportowo Turystycznego, który koordynował całą akcję. 

Pomysł na akcję mikołajkową na smoczej łodzi zrodził się w 2012 roku. Od tego czasu Towarzystwo Sportowo Turystyczne i Kogeneracja obdarowali kilkadziesiąt osób, w tym niepełnosprawne dzieci i młodzież. W ubiegłym roku paczki z gadżetami i słodyczami trafiły do podopiecznych szkoły przysposabiającej do pracy Cekirion. - Tym razem postanowiliśmy przygotować świąteczny poczęstunek wraz z prezentami dla nieco starszych osób, które podobnie jak najmłodsi wymagają uwagi i wsparcia - podsumowuje Jacek Wojtyłło. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama