wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Miasto wyda ponad 5,3 mln zł na dodatkowe 700 miejsc w żłobkach

Ponad 5,3 mln zł z budżetu Gminy Wrocław przeznaczono na dodatkowe 700 miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych. Rekrutacja na miejsca wytypowane w wyniku konkursu rozpocznie się jeszcze we wrześniu.

Reklama

W konkursie ofert na „organizację opieki w formie żłobka lub klubu dziecięcego nad dziećmi w wieku do trzech lat” wybrano 25 żłobków, w których jest 718 miejsc.

Na realizację tego zadania – zaplanowanego od 1 października 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r. – władze Wrocławia zarezerwowały w budżecie ponad 5,3 mln zł.

Rekrutacja dzieci na te miejsca rozpocznie się w połowie września. - To bardzo duże poszerzenie oferty dla rodzin z małymi dziećmi - podkreśla Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Rozstrzygnięty w sierpniu konkurs był kolejnym, organizowanym przez władze miasta w tym roku – wyniki poprzedniego ogłoszono w marcu.

W jego wyniku dotację przyznano 65 żłobkom na okres od 1 września 2020 r. do 31 sierpnia 2021 r., a w jej ramach dofinansowanie w tym dofinansowano 3103 miejsca. W tym:

  • 1402 miejsca w placówkach kontynujących współpracę, czyli dla dzieci, które wcześniej chodziły do żłobków korzystających z miejskiego dofinansowania;
  • 1701 miejsc to nowe miejsca dla dzieci.

Z budżetu Gminy Wrocław zaplanowano na to zadanie 25 mln 32 tys. 480 zł.

Joanna Nyczak: - Po poprzednim rozdaniu nie obsadzonych było ponad trzysta miejsc, można je wyszukać w systemie rekrutacyjnym. A od połowy września do rozdysponowania będzie w sumie 1030 miejsc.

Na dofinansowanie 3821 miejsc w żłobkach i klubach dziecięcych władze Wrocławia przeznaczyły we wspomnianym okresie 30 mln 691 tys. 120 zł.

W sumie z budżetu miejskiego utrzymywanych w pełni lub dofinansowanych jest 6196 miejsc w żłobkach publicznych i niepublicznych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama