wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 9°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Tauron będzie pomagał w wyszkoleniu przyszłych elektryków i energetyków

fot. Eliza Głowicka

Uczniowie Zespołu Szkół nr 18 niedługo będą mogli odbywać praktyki w zakładach firmyTauron i przekonać się jak wygląda praca elektryka. Miasto podpisało właśnie porozumienie z przedstawicielami spółek Tauron w sprawie współpracy dydaktycznej w obszarze elektroenergetyki. 

Reklama

W oficjalnej uroczystości wzięli udział nie tylko przedstawiciele władz miasta, Departamentu Edukacji i firmy Tauron, ale też nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół nr 18 przy ul. Młodych Techników.

Zespół Szkół nr 18 kształci młodzież w kierunkach mechanicznych i elektrycznych (technik elektryk, elektryk, elektromechanik). Dzięki współpracy młodzież kształcąca się w ZS nr 18 będzie miała możliwość udziału w bezpłatnych praktykach, dodatkowych zajęciach i warsztatach organizowanych przez Tauron. Oprócz tego firma zapewni wyposażenie pracowni w nowoczesny sprzęt. Nauczyciele szkoły uczący przedmiotów zawodowych będą mieć mozliwość dokształcenia się.  – Uczniowie będą mogli na miejscu, w zakładzie zobaczyć jak wygląda praca w branży elektrycznej i energetycznej, co jest bardzo cenne - uważa Piotr Lusar, dyrektor ZS nr 18. 

Jak ważny jest to krok podkreślał Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji miasta zwracając się do uczniów. – Dziś mozolnie odbudowujemy szkolnictwo zawodowe w mieście. Jeszcze raz wam gratuluję wyboru szkoły. Wiem jakie są zarobki dla absolwentów szkoły w tych zawodach, w jakich się szkolicie, więc bardzo dobrze robicie - mówił dyrektor. 

Remigiusz Nowakowski, Prezes Zarządu TAURON Energia S.A. nie ukrywał, że cieszy się z tej współpracy. – Nasi pracownicy są coraz starsi, będziemy potrzebować następców. Chcemy zachęcać młodych ludzi do pracy w branży energetycznej. Czekamy na was.

Najważniejsze ustalenia między miastem, szkołą a Tauronem:
· bezpłatne praktyki zawodowe uczniów ZS nr 18 w TAURON
· dodatkowe zajęcia dla uczniów ZS nr 18 w ramach tzw. bloku energetycznego, w formach szkolnych i pozaszkolnych. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników TAURON
· udział uczniów w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne, realizowanych przez pracowników TAURON.
· panele dyskusyjne i prelekcje dla uczniów i nauczycieli ZS nr 18 i CKP, dotyczące funkcjonowania branży energetycznej i najnowszych osiągnięć technicznych i technologicznych w energetyce,
· TAURON będzie udostępniał ZS nr 18 i CKP sprzęt, podzespoły, normy i instrukcje, dokumentację techniczną i inne materiały mające wartość edukacyjną, potrzebne do realizacji zajęć
· TAURON wyraża chęć objęcia patronatem klas kształcących w zawodach elektrycznych w ZS nr 18.
· TAURON i ZS nr 18 będą organizować inne działania promocyjne, jak na przykład konkursy i programy mentoringowe dla uczniów
· Działania stron są wykonywane przez nie w ramach prowadzonej działalności statutowej oraz na ich koszt

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama